Produkcja elementów indukcyjnych
Produkcja elementów indukcyjnych, AET Sp. z o.o. Sp.k., Ostrów Wielkopolski

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 17:00
Wt.
08:00 - 17:00
Śr.
08:00 - 17:00
Cz.
08:00 - 17:00
Pt.
08:00 - 17:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6220107950
REGON: 250406375
KRS: 0000553109
Rok założenia:
1991

O firmie

Firma AET powstała w 1991 roku i posiada certyfikat ISO 9001. Podstawą działania przedsiębiorstwa jest produkcja i projektowanie transformatorów do zasilaczy impulsowych, dławików skompensowanych prądowo oraz cewek powietrznych. Następnym obszarem działalności firmy jest kompleksowe zaopatrzenie producentów i handlowców z branży elektronicznej na terenie całej Polski.

Specjalizujemy się w dostawach rdzeni ferrytowych i proszkowych, korpusów oraz innych akcesoriów wykorzystywanych do produkcji elementów indukcyjnych. Ponadto oferujemy szeroką gamę podzespołów elektronicznych i elementów elektromechanicznych. Zapewniamy naszym odbiorcom kompleksową obsługę w zakresie montażu układów elektronicznych, polegającą na dostawie podzespołów, projektowaniu i dostarczeniu obwodów drukowanych oraz montażu w/w elementów. Od 2016 r. produkcja elementów indukcyjnych odbywa się w nowo otwartym oddziale firmy przy ul. Staroprzygodzkiej 170, Ostrów Wielkopolski, w nowoczesnym, energooszczędnym budynku.

Certyfikaty i dyplomy

W 2003 roku firma AET uzyskała certyfikat ISO 9001 poświadczony przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego. Potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych usług jest otrzymanie Zaświadczenia Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji oraz laur konkursu Gazele Biznesu.

Oferta

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:
 • produkowane przez AET elementy indukcyjne takie jak transformatory impulsowe, dławiki skompensowane prądowo i przeciwzakłóceniowe oraz cewki powietrzne, helikalne
 • podzespoły elektroniczne i elektromechaniczne wielu producentów w tym wyświetlacze LED i LCD, kable zasilające, gniazda IEC, wyłączniki ROCKER, terminal block
 • rdzenie ferrytowe i proszkowe, karkasy oraz inne akcesoria do produkcji elementów indukcyjnych
 • zalewy, lakiery i impregnaty do silników i transformatorów
 • maszyny nawojowe, testery i mierniki R,L,C do sprawdzania elementów indukcyjnych
 • lice wysokiej częstotliwości i druty w potrójnej izolacji TIW
 • koszulki i taśmy izolacyjne
AET specjalizuje się w produkcji elementów indukcyjnych wg projektu klienta jak i wdraża do produkcji indukcyjności zaprojektowane przez własne biuro konstrukcyjne. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym opartym na programowalnych nawijarkach wrzecionowych, nawijarkach do rdzeni toroidalnych jak i wielowrzecionowych automatach nawojowych o dużej wydajności i powtarzalności wykonywania powierzonych operacji produkcyjnych.

W procesie produkcyjnym stosujemy ekologiczne zalewy i impregnaty, a do cynowania spoiwo bezołowiowe aplikowane w półautomatycznych cynowarkach. Dział kontroli jakości wyposażony jest w nowoczesne urządzenia pomiarowe i testery zapewniające dokładny pomiar wszystkich parametrów elektrycznych produkowanych elementów. Nad całością procesu produkcyjnego czuwa wykwalifikowana kadra inżynierska jak i system komputerowy technicznego przygotowania produkcji i jej nadzoru pozwalający w czasie rzeczywistym śledzić postęp i poprawność wykonywanych zadań.

Od 2016 r. AET Sp. z o.o. Sp.k. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uruchomienie innowacyjnej linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji, z wykorzystaniem rdzeni ferrytowych, proszkowych, amorficznych lub nanokrystalicznych w AET w Ostrowie Wielkopolskim”. Celem projektu jest wzrost konkurencyjności firmy AET Sp. z o.o. Sp.k., poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie produkcji dławików oraz transformatorów. W ramach realizacji tego projektu między innymi uruchomiliśmy stanowisko do zalewania żywicą wyposażone w próżniowy system dozowania oraz nawijarkę dużej mocy przeznaczoną do nawijania uzwojeń drutem i licą w.cz. o dużych przekrojach. Wyposażona w odpowiedni zestaw akcesoriów umożliwia nawijanie uzwojeń cewek techniką nawijania krawędziowego z wykorzystaniem drutu profilowego.

Osobną grupę stanowią cewki i dławiki dużej mocy nawijane licą lub drutem profilowym używane w przemyśle motoryzacyjnym do ładowania pojazdów elektrycznych lub w przetwornicach dużej mocy transportu szynowego. Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmuje produkcja cewek powietrznych nawijanych drutem termospiekalnym lub licą umożliwiającą nawinięcie indukcyjności w wersji bezkarakasowej, elementy te wykorzystuje się szczególnie w systemach RFID Radio-frequency identification, czyli w technologiach służących do przesyłania danych oraz zasilania. Najczęściej stosowane do identyfikacji i zabezpieczenia towarów w sklepie lub ładowania bezprzewodowego.

Następną gałęzią naszej działalności jest możliwość kompleksowej obsługi projektu, która zaczyna się na etapie projektowania urządzenia, a kończy na produkcji gotowego produktu. Usługa ta może zawierać: projekt płytki drukowanej PCB, nadzór nad jej produkcją, optymalizację i kompletację elementów, montaż podzespołów oraz przeprowadzenie testów gotowego modułu lub urządzenia. W zakresie produkcji płytek PCB oraz montażu elementów, współpracujemy z firmami specjalizującymi się w tych dziedzinach.

Firma AET od 1991 roku działa na rynku elektronicznym, dostarczając materiały wielu klientom w kraju i zagranicą. Od 2003 r. dysponujemy certyfikatem ISO 9001. Obok dystrybucji powszechnie stosowanych komponentów elektronicznych firma AET skupiła się na podzespołach elektromechanicznych i elementach optoelektronicznych. Wyświetlacze, diody LED, przewody przyłączeniowe, wyłączniki i gniazda sieciowe są naszymi stałymi pozycjami magazynowymi. Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmują materiały przeznaczone do produkcji transformatorów, dławików i cewek indukcyjnych jak i same elementy indukcyjne. Rdzenie ferrytowe, proszkowe, korpusy i inne akcesoria stanowią dominującą grupę dostarczanych komponentów. W ramach współpracy z angielską firmą AEV oferujemy lakiery, impregnaty bezrozpuszczalnikowe oraz żywice poliuretanowe i epoksydowe. Dostarczamy też nawijarki i inne elementy wyposażenia działów produkcji elementów indukcyjnych np. testery wytrzymałości elektrycznej izolacji i mostki LCR, a także próżniowe systemy dozowania żywic.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, gdzie w wygodny sposób można zamówić potrzebne podzespoły i śledzić realizację procesu dostawy. Dostępna jest również wersja mobilna naszego serwisu internetowego.

Marki i specjalizacje

Reprezentujemy na terenie Polski następujące firmy:

FORMERS - producenta karkasów do transformatorów
AEV - producenta zalew i impregnatów do silników, transformatorów i elektroniki
Ingrid West Machinery - dystrybutora nawijarek
TONGHUI - producenta mierników LCR i testerów wytrzymałości elektrycznej
SAMWHA - producenta rdzeni ferrytowych i proszkowych Sendust, MPP , High Flux
COSMOLINK - producenta drutów w potrójnej izolacji TIW
DEMAK – producenta systemów dozowania żywic

Wideo

Więcej informacji

 • sklep internetowy zobacz
 • Transformatory do zasilaczy impulsowych zobacz
 • Elementy indukcyjne zobacz
 • Rdzenie ferrytowe zobacz

Kontakt

Kontakt AET Sp. z o.o. Sp.k.

AET Sp. z o.o. Sp.k., Ostrów Wielkopolski

Opinie (1)

Opinie o firmie AET Sp. z o.o. Sp.k.

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Dawid
Dawid
5.0
04.05.2019
Sprawdzony producent elementów indukcyjnych. Zamówienia są zawsze realizowane terminowo, zgodnie z potrzebami.