Materiał Partnera

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem – dlaczego warto?

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem – dlaczego warto?

Warszawa to miasto o wielorakim obliczu,  przed wojną nazywana była Paryżem północy, może trochę na wyrost.  Dynamicznie się rozwija, zaskakując nawet jej mieszkańców. Pomimo straszliwych zniszczeń ostatniej wojny znajdziemy ślady dawnej historii, są obiekty, które szczęśliwie przetrwały , i są te, które pieczołowicie odbudowano. Stykają się odmienne światy: Rzeczpospolita Obojga Narodów,  wiek XIX - czas rozbiorów, ale i rozwoju miasta,  socrealizm i współczesność pełna szkła i niemalże artystycznych form budynków. Jeśli chcesz zatem odwiedzić Stolicę, poznając jej wiele twarzy, koniecznie zrób to z pomocą dobrego przewodnika!

Kiedy zdecydować się na przewodnika?

Przewodnik po Warszawie, to przede wszystkim specjalista świetny dla grup zorganizowanych, zarówno szkolnych, jak i dla dorosłych. Przekaz zawsze jest dostosowany do wieku i zainteresowań Gości. Dobry przewodnik pomoże odkrywać miasto,  jego tajemnice, miejsca znane pokazuje na nowo, sprawia, że czas poświęcony Warszawie jest dobrze spożytkowany.

Warto wiedzieć! Jeśli jesteś pasjonatem zabytków oraz historii, a ciekawi Ciebie przy tym niezwykłe miasto, jakim jest Warszawa, warto również skorzystać z indywidualnego przewodnictwa. To wtedy w spokoju i żywej dyskusji można przejść przez wszystkie najważniejsze miejsca stolicy Polski.


Przewodnik i jego zalety…

Rola przewodnika jest bardzo szeroka i nie tylko polega na opowiadaniu ciekawostek na temat danego miejsca: ulicy, placu, zabytku, dzieła sztuki, czy budynku. Tego typu eksperci posiadając niezwykły talent obrazowego opisywania zdarzeń oraz przestrzeni, są w stanie zabrać nas w historyczną podróż, pełną sekretów i odmiennych emocji. Takie zwiedzanie nie tylko zatem dotyka naszego zmysłu wzroku, ale i duszy. Przewodnicy starają się  „wtopić” ze swoimi słuchaczami w dane miejsce tak, aby dokładnie poczuć jego klimat, przeszłość oraz dzisiejsze znacznie w kulturze. Nie tylko jednak to zapewniają nam tego typu eksperci wycieczkowi. Przewodnicy oprowadzający po Warszawie, potrafią logistycznie zaplanować daną podróż, optymalizując czas przejazdów, poszukiwania parkingów, czy najlepszych dróg dojazdów. To oni również zarekomendują ciekawe pamiątki, dobre restauracje, czy inne miejsca warte odwiedzenia, które nie zostały uwzględnione w planie podróży. Warto zatem zgłosić się do firmy REGNO usługi przewodnickie w Warszawie, która zajmuje się oprowadzaniem po Warszawie. Tu tylko kilka miejsc, do których  chętnie Was zabierze: Stare Miasto, Trakt Królewski, warszawskie ZOO, Zamek Królewski, Wilanów, Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe. Warte odwiedzenia są także: Muzeum Warszawy, Park Miniatur, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Katyńskie, Stare Powązki, oraz oczywiście Pałac Kultury i Nauki!  Trasy tematyczne, firma realizuje indywidualne i nietypowe zamówienia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz