Artykuł sponsorowany

Zostań technikiem architektury krajobrazu

Zostań technikiem architektury krajobrazu

Technik architektury krajobrazu posiada uprawnienia do projektowania, urządzania i pielęgnacji roślin obiektów architektury krajobrazu (L 21.), a także te dotyczące organizacji prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu (RL 22.). Bez studiów wyższych, specjalista taki może sam projektować ogrody przydomowe, parki, czy skwery odmieniając szare miasta pełne betonu w piękne, kolorowe i modne przestrzenie z terenami zielonymi tętniącymi życiem!

Zaplanuj swoją świetlaną przyszłość

Uzyskując tytuł technika architektury krajobrazu, można podjąć zatrudnienie w pracowniach ogrodniczych, biurach projektowych, w firmach szkółkarskich, w centrach ogrodniczych, czy w pracowniach florystycznych. Rynek przy tym jest bardzo otwarty na takich specjalistów ze względu na propagowanie dzisiaj nowego modelu zarządzania przestrzenią miejską, a także z uwagi na coraz większe zainteresowanie usługami projektowania i wykonywania ogrodów wśród klientów indywidualnych. Pamiętaj zatem, że wybór zawodu technika architektury krajobrazu może przynieść Ci świetlaną i pełną wyzwań przyszłość. Warto bowiem kontynuować naukę na takich kierunkach, jak architektura krajobrazu, ochrona środowiska, czy energetyka odnawialna, które według różnych raportów kształcą ekspertów o szerokiej specjalistycznej wiedzy, przekładającej się na ciekawą i kreatywną oraz dobrze płatną pracę!

Przykładowy program nauczania

Program nauczania związany z technikiem architektury krajobrazu jest bardzo rozbudowany. Dobra szkoła gwarantuje przy tym zarówno kształcenie na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym, co jest bardzo ważne dla nabywania specjalistycznych umiejętności. Te związane są np. z wykonywaniem rysunków roboczych elementów architektury krajobrazu, z wykonywaniem pomiarów i obliczeń geodezyjnych związanych z urządzeniami terenów zielonych, czy z rozpoznawaniem typów i rodzajów gleb wraz ze wszystkimi ważnymi ich parametrami m.in. geomorfologicznymi. Kształcenie musi dotyczyć także rozpoznawania gatunków roślin, sadzenia i pielęgnacji drzew oraz krzewów, czy przygotowywania dekoracji roślinnych. Istotne jest także przekazywanie wiedzy odnoście projektowania terenów zielonych, w tym stosowania wspomagających programów komputerowych. Przyszły technik pozna również ważne przepisy prawa, procedury administracyjne, czy sposoby tworzenia dokumentacji technicznej. Dobry program nauczania obejmuje zatem wiedzę związaną z projektowaniem, wizualizowaniem, wykonawstwem, montażem, zarządzaniem pracami, czy ich ostatecznym oddawaniem. Jeśli chcesz jednak poznać szczegóły, koniecznie zwróć się do ekspertów ZSCKR w Widzewie, gdzie szkoleni są m.in. technicy architektury krajobrazu. Oprócz szkoły technicznej, można jednak wybrać również branżową szkołę I stopnia. Tu warto zainteresować się kształceniem zawodowym na ogrodnika!

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać