Materiał Partnera

Znieczulenie komputerowe – technologia w walce z bólem

Znieczulenie komputerowe – technologia w walce z bólem

Wizyta u stomatologa to dla wielu pacjentów, zarówno dorosłych, jak i młodszych, spory stres. U podłoża tej obawy leży strach przed bólem i różnego rodzaju zastrzykami. Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technika, która oferuje znieczulenie komputerowe, stanowiące doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod. Czym zatem różni się ono od zwykłego zastrzyku?

Komfort w fotelu stomatologicznym

Niestety stomatologia jest tą dziedziną medycyny, która oferuje sporo bolesnych zabiegów, dlatego zminimalizowanie bólu podczas wizyty u dentysty jest koniecznością. To właśnie odpowiednie znieczulenie powinno zapewnić pacjentowi komfort w gabinecie dentystycznym. Niemniej jednak bardzo często podawane jest ono w tradycyjnej formie, czyli w zastrzyku, co wiąże się z przykrym uczuciem wkłucia igły i nieprzyjemnym wrażeniem rozpierania w miejscu podawania preparatu. Zdarza się też, że niektórzy pacjenci po aplikacji środka znieczulającego, podczas zabiegu nadal odczuwają ból. Może być to spowodowane wstrzyknięciem nieodpowiedniej dawki lub nietypowym unerwieniem zębów. Dziś jednak nowoczesne placówki, takie jak Gabinet Stomatologiczny Marty i Mikołaja Brzóśkowskich, decydują się na stosowanie bezbolesnych znieczuleń komputerowych. Samo urządzenie, które umożliwia tego typu działanie, składa się z małego komputera oraz specjalnej końcówki, kształtem przypominającej długopis. Metoda ta pozwala na miejscowe podanie znieczulenia, a jego dawka dozowana jest przez mikroprocesor. Igła jest delikatnie wprowadzana w tkanki, które są na bieżąco znieczulane – jej czubek cały czas jest bowiem otoczony płynem znieczulającym. Zamiast aplikacji strzykawką następuje łagodne i powolne podanie środka w takim czasie, który umożliwia tkankom jego wchłonięcie. Dzięki pełnej kontroli tempa podawania płynu jego niskie ciśnienie nie rozpiera tkanek organizmu i nie wywołuje bólu, który towarzyszył pacjentowi podczas stosowania przez dentystę tradycyjnych metod. Znieczulenie komputerowe trwa zazwyczaj około 3 minut, a pacjent może zostać poddany zabiegowi dentystycznemu zaraz po jego zakończeniu. Znacznie skraca to czas wizyty.

Bezbolesne znieczulenie coraz popularniejsze

Liczba gabinetów dentystycznych dbających o samopoczucie swoich pacjentów, wykorzystujących nowoczesne metody znieczulające i lecznicze, stale rośnie. Stomatolodzy w dzisiejszych czasach doskonale zdają sobie sprawę z tego, że bezbolesne, delikatnie zaaplikowane znieczulenie poprawia znacznie komfort pacjenta podczas wizyty i buduje zaufanie do lekarza. Stąd coraz większa popularność znieczulenia komputerowego – przełomowej metody stosowanej na całym świecie. Nie do przecenienia jest także jej wpływ na leczenie najmłodszych pacjentów. Dzięki bezbolesnemu przebiegowi samego znieczulenia, jak i późniejszych zabiegów zdecydowanie zmniejsza się u dzieci strach przed ponowną wizytą u dentysty. Podobnie zresztą sprawa ma się z większością dorosłych pacjentów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz