Materiał Partnera

Znaczne korzyści dla firmy dzięki optymalizacji podatkowej

Znaczne korzyści dla firmy dzięki optymalizacji podatkowej

Każdy przedsiębiorca dąży do maksymalizacji zysków przy jednocześnie jak najniższych kosztach. Warto zatem zadbać o profesjonalne wsparcie ze strony biura rachunkowego, które jest w stanie także zająć się tzw. optymalizacją podatkową. To właśnie dzięki niej możliwe jest zminimalizowanie poszczególnych kosztów – w jakim zakresie przedsiębiorstwo może zatem dzięki temu zaoszczędzić?

Potrzebny profesjonalista

W celu wdrożenia optymalizacji podatkowej w firmie niezbędne jest nawiązanie współpracy ze specjalistą z dobrego biura rachunkowego. Należy wybrać księgowych, którzy w ramach świadczonych usług oferują również kompleksowe doradztwo podatkowe. Jednym z podstawowych rozwiązań rekomendowanych przez profesjonalistów jest właściwe rozliczanie strat podatkowych. Odliczenie uzyskiwane przez firmę nie może jednak przekroczyć w tym przypadku połowy kwoty straty.

Specjalista z dobrego biura rachunkowego zadba o to, by przedsiębiorstwo wykazywało w kolejnych latach podatkowych dochody umożliwiające odliczenie strat w pełnej wysokości, co z pewnością pozwoli zwiększyć budżet firmy. Przy rozpoczęciu działalności oraz posiadaniu statusu tzw. małego podatnika warto przemyśleć również rozliczenia kwartalne w zakresie podatku dochodowego. Zadba o to profesjonalistka z wieloletnim doświadczeniem – Bożena Lesińska, która świadczy usługi księgowo-podatkowe w swoim biurze rachunkowym. Czym jeszcze jest ona w stanie zająć się w ramach optymalizacji podatkowej?

Korzystna amortyzacja

Środki trwałe zaliczane do grupy 3-8 w specjalnie przygotowanej klasyfikacji można z powodzeniem poddać jednorazowej amortyzacji. Takie rozwiązanie dotyczy małych podatników oraz przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie własnej działalności. W tym zakresie warto zaufać specjalistom z biura rachunkowego, którzy doradzą, w jaki sposób przeprowadzić korzystną amortyzację. Dzięki temu wszelkie limity z tym związane będą obliczone w sposób prawidłowy, co umożliwi zwiększenie środków dostępnych na rozwój działalności.

W ramach optymalizacji podatkowej doradca księgowo-podatkowy z biura rachunkowego może również zaproponować możliwość uiszczania uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy. Wysokość takiej zaliczki to 1/12 podatku należnego, który wynika z zeznania przedłożonego przez przedsiębiorstwo dwa lata wcześniej. Należy pamiętać, że uproszczona zaliczka jest dostępna wyłącznie wtedy, gdy podatek został przez firmę wykazany. Odpowiednim jego obliczeniem oraz realizacją wszelkich formalności zajmie się doradca księgowo-podatkowy z biura rachunkowego, któremu warto powierzyć działania w zakresie optymalizacji podatkowej – to doskonałe rozwiązanie dla osób zaczynających prowadzenie działalności oraz tzw. małych podatników.

Opracowanie:
Tychy, Orzeszkowej 23 lok. 32
tel. 606 795 053
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz