Artykuł sponsorowany

Zmniejszanie rocznych kosztów ogrzewania budynku z firmą Anma

Zmniejszanie rocznych kosztów ogrzewania budynku z firmą Anma

Obniżenie rachunków za ogrzewanie budynku jest ważne dla przedsiębiorców i osób prywatnych. W osiągnięciu tego celu pomagają kolektory słoneczne. Te nowoczesne urządzenia mają sporo cennych zastosowań. Dopasowanie ekologicznego systemu do potrzeb zakładu pracy czy gospodarstwa domowego pozwoli z nich skorzystać. Wsparcie w wyborze odpowiedniej instalacji oferuje firma Anma z Sulęcina, sprzedająca także ogrzewanie podłogowe i pompy ciepła.

Szerokie zastosowanie kolektorów solarnych

Na dachach i fasadach budynków coraz chętniej montowane są kolektory słoneczne. Pojawiają się także na konstrukcjach wolnostojących. Podstawową funkcją kolektorów solarnych jest podgrzewanie wody użytkowej, wykorzystywanej w domach jednorodzinnych, gospodarstwach rolnych i różnego typu firmach. Zainwestowanie w bezobsługowy, ekologiczny system pozwoli obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody. W sezonie letnim całkowicie wyeliminuje konieczność zużywania prądu czy gazu do osiągnięcia tego celu. W sezonie zimowym kolektory w około 30% wspomogą proces podgrzewania wody użytkowej i technologicznej. 

Jakie jeszcze zastosowania mają instalacje solarne? Wybór odpowiednich modeli ułatwi firma Anma, świadcząca także usługi w zakresie montażu i całodobowego serwisu instalacji grzewczych i sanitarnych. Zakup i montaż kolektorów słonecznych umożliwi podgrzewanie wody basenowej. Energia słoneczna przetworzona w panelach może posłużyć do zasilania urządzeń klimatyzacyjnych. Bardzo ważne jest też to, że dobrze dobrane solary będą wspomagać system centralnego ogrzewania, znajdujący się w budynkach mieszkalnych, gospodarczych lub firmowych. Panele bardzo dobrze współpracują z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym. To właśnie ta funkcja wyraźnie zmniejsza koszty ogrzania pomieszczeń.

Zasada działania i rodzaje kolektorów słonecznych

Kolektory słoneczne są dostępne w kilku odmianach różniących się budową. Największą popularnością cieszą się dwie z nich. Konstrukcyjnie najprostsze są wersje płaskie. To one najlepiej nadają się do podgrzewania wody użytkowej. Nieco bardziej skomplikowane urządzenia to kolektory próżniowo-rurowe. Tworzą je liczne rurki wypełnione czynnikiem absorbującym ciepło. Modele tego typu sprawdzają się przy wspomaganiu instalacji centralnego ogrzewania. Bez względu na budowę zasada działania jest podobna. Dobrze opisuje ją specjalista z firmy Anma z Sulęcina, wprowadzającej na rynek nowe technologie zmniejszające zużycie energii cieplnej:

Powierzchnia kolektora pochłania promieniowanie słoneczne i zamienia je w ciepło. Ta energia jest przekazywana do nośnika znajdującego się zazwyczaj w miedzianych rurkach. Tym nośnikiem najczęściej jest woda albo roztwór glikolu. Rzadziej stosowane są gazy. Tak czy inaczej nośnik ciepła krąży w układzie zamkniętym i podgrzewa wodę użytkową lub wspomaga instalacje c.o.
Zastosowanie kolektorów słonecznych pozwala obniżyć koszty ogrzewania budynku. Poza tym nie zanieczyszcza środowiska, co wpasowuje się w proekologiczne trendy.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży