Materiał Partnera

Złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa – skorzystaj z pomocy adwokata z Kancelarii Marii Kowalskiej-Złamaniec

Złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa – skorzystaj z pomocy adwokata z Kancelarii Marii Kowalskiej-Złamaniec

Byłeś świadkiem przestępstwa lub zostałeś pokrzywdzony i chcesz, aby sprawca poniósł karę za swój czyn? Pierwszym krokiem na drodze sądowej jest złożenie zawiadomienia o przestępstwie. Z pomocą adwokata z Kancelarii Marii Kowalskiej-Złamaniec skonstruujesz pismo spełniające wymogi formalne i dokładnie zobrazujesz przebieg sprawy. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia adwokata i walcz o swoje prawa.

Zawiadomienie o przestępstwie – kto i gdzie może złożyć? Pomoc adwokata

Osoba, która posiada informacje na temat popełnionego przestępstwa, ma prawny i moralny obowiązek zawiadomienia policji, prokuratury bądź innego organu upoważnionego do ścigania przestępstw. Jak wskazuje adwokat z Kancelarii Marii Kowalskiej-Złamaniec zgłoszenia może dokonać każda osoba niezależnie od wieku czy narodowości. Jedną z form zgłoszenia przestępstwa jest złożenie ustnego zawiadomienia na komisariacie policji. Funkcjonariusz spisuje wówczas zeznanie i – w zależności od okoliczności zdarzenia – może połączyć tę czynność z przesłuchaniem w charakterze świadka. Jeżeli sprawa nie jest do końca transparentna, bądź poszkodowany potrzebuje wsparcia prawnego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest złożenie pisemnego zawiadomienia do prokuratury. Takie pismo może zostać sporządzone samodzielnie lub z pomocą pełnomocnika z kancelarii prawnej.

Kancelaria Adwokacka Marii Kowalskiej-Złamaniec – wsparcie adwokata

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w formie pisemnej daje możliwość dokładnego przemyślenia i zrelacjonowania sprawy, wskazania dowodów, oraz stworzenia listy świadków. Korzystając z pomocy adwokata sporządzisz pismo, które spełni wymagania stawiane dokumentacji procesowej i zawrzesz informacje, które przyspieszą realizację czynności prawnych. Oprócz standardowych elementów dokumentacja powinno zawierać dane sprawcy (o ile są znane zawiadamiającemu), treść zawiadomienia wraz ze wskazaniem artykułu z kodeksu karnego oraz precyzyjne uzasadnienie okoliczności zdarzenia.


Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz