Materiał Partnera

Złomowanie aut i części z demontażu

Złomowanie aut i części z demontażu

Stare, wyeksploatowane pojazdy, a także te, które uległy groźnym wypadkom bądź takim, których skutki nie pozwalają na oszczędną naprawę, najczęściej są złomowane. Istnieją na rynku firmy, które, oprócz oferowania urzędowej procedury złomowania, są w stanie wyselekcjonować działające części z uszkodzonych samochodów. Elementy podzespołów pojazdów z demontażu okazują się bardzo wydajne jakościowo i korzystne cenowo.

Części samochodowe z demontażu

Najlepsze firmy związane ze złomowaniem aut specjalizują się również w recyklingu. W ramach niego prowadzą demontaż z aut złomowanych podzespołów samochodowych, które nadają się do dalszego użytkowania. Wiele wypadków nie powoduje bowiem całościowego uszkodzenia auta – np. mocne uderzenie przodem samochodu w jakiś obiekt nie oznacza zniszczenia tylnych jego podzespołów. To właśnie w takich sytuacjach specjaliści demontują dane części, a następnie je testują. Jeśli spełniają one wszystkie normy jakościowe i użytkowe, są przywracane do obrotu w ramach sprzedaży detalicznej autoczęści. Warto wiedzieć, że tego typu rozwiązanie jest bardzo tanie, co powoduje, że rynek handlu podzespołami z demontażu stale się rozwija. Poza tym jest to również działanie proekologiczne. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem części samochodowych, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy U Konesera, która dla swoich klientów uruchomiła sprzedaż internetową – wyszukiwarka umożliwia znalezienie danych komponentów samochodowych dla takich marek jak np. BMW, Nissan, Seat, Skoda, Subaru, Toyota, Suzuki, Dacia, Ford, Fiat, Jeep, Mercedes czy Citroen.

Złomowanie samochodu 

Pierwszym etapem złomowania samochodu jest ocena jego wartości, a także określenie tego, jakie podzespoły nadają się do ponownego wykorzystania, czyli sprzedaży po ich demontażu. Następnie warsztat zajmujący się kasacją samochodu usuwa materiały niebezpieczne. Stanowią je akumulatory, poduszki powietrzne, elementy klimatyzacji, filtry, zbiorniki LPG, a także wszystkie pozostawione w samochodzie płyny (paliwowe, hamulcowe, oleje silnikowe) – auto musi być z nich osuszone w trakcie specjalnych procesów. Ważne jest również to, aby odpady niebezpieczne były w odpowiedni sposób zabezpieczone i przekazane do dalszej utylizacji. Kolejnym etapem złomowania pojazdów jest segregacja. Na tym etapie firma selekcjonuje auto i przekazuje je do recyklingu bądź przygotowuje je do kasacji. Licencjonowane stacje demontażu pojazdów zajmujące się recyklingiem samochodowym odzyskują w ten sposób takie surowce jak szkło, guma, aluminium, ołów, platyna, tworzywa sztuczne czy miedź. Jest to bardzo ważne dla ekonomii nowoczesnych gospodarek, które wdrażają politykę wtórnego wykorzystania różnych odpadów – ciekawostką jest fakt wykorzystania miedzi na terenie Europy, aż 45% jej obrotu pochodzi z recyklingu.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Jana III Sobieskiego 88
tel. 514 514 485
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz