Artykuł sponsorowany

Zintegrowany System Budownictwa Ogólnego – betonowy potencjał

Zintegrowany System Budownictwa Ogólnego – betonowy potencjał

Budownictwo w tzw. Zintegrowanym Systemie Budownictwa Ogólnego, pozwala wdrażać np. podmiotom publicznym planowanie zagospodarowania przestrzennego, obszarów urbanistycznych oraz pozamiejskich. Jeśli chodzi o podmioty komercyjne – duże rozwijające się przedsiębiorstwa i deweloperów – upatrują one w ZSBO, głównie optymalizacji czasu wykonania inwestycji oraz znacznego zmniejszenia jej kosztów. Betonowy potencjał prefabrykacyjny rośnie zatem w siłę, co można zauważyć, nawet w budownictwie domów jednorodzinnych!

Zintegrowany System Budownictwa Ogólnego – na co pozwala?

Zintegrowany System Budownictwa Ogólnego, oparty o technologię prefabrykacyjną oraz szkieletową, przede wszystkim pozwala na tworzenie różnych wersji projektów, gotowych do szybkiego wykorzystania i dostosowania do danych warunków przestrzennych, gruntowych itd. Jest to sposób na błyskawiczne wznoszenie magazynów, obiektów publicznych, czy też ośrodków przemysłowych. Warto przy tym zauważyć, że system szkieletowy, jest szansą między innymi realizowania takich ogólnokrajowych, administracyjnych programów, jak Mieszkanie PLUS, czy też zapewniania wysokiego poziomu cyfryzacji budownictwa. Jeśli chodzi zaś o prefabrykaty, wykorzystywane w Zintegrowanym Systemie Budownictwa Ogólnego, należy wymienić między innymi słupy, rygle, podciągi, oraz płyty stropowe, często o bardzo dużych rozmiarach. Tu warto zauważyć, że producenci prefabrykacyjni, bardzo często tworzą wyroby o uniwersalnych wymiarach oraz parametrach technicznych, które przy wykorzystaniu wcześnie przygotowanych, tylko kosmetycznie przebudowywanych projektów, mogą zapewnić szybsze przeprowadzenie inwestycji, o nawet 50% w porównaniu z technikami tradycyjnymi.

Czy prefabrykaty betonowe w konstrukcji szkieletowej sprawdzają się dla domów jednorodzinnych?

W przypadku domów jednorodzinnych o złożonych konstrukcjach, prefabrykatami, które można z powodzeniem stosować do płyty ścienne, a także płyty stropowe, np. kanałowe. Decydując się na błyskawiczne budownictwo betonowe szkieletowe, należy wiedzieć, że architekci napotykają przy nim na znaczne ograniczenia architektoniczne. Mowa zatem o możliwości głównie tworzenia budynków o prostych bryłach, które mogą łączyć się ze sobą modułowo. Z pewnością zatem wykorzystując wielkogabarytowe prefabrykaty, nie zbudujemy domu w stylu klasycznym lub dworskim, ale w bardzo popularnym skandynawskim, awangardowym, czy modernistycznym już tak! Proste bryły są bowiem w tych porządkach architektonicznych uzupełniane pięknymi konstrukcjami tarasowymi, ciekawym wykończeniem elewacyjnym zakładającym wiele przeszkleń, czy też stosowaniem membran PCV dachu płaskiego, który wraz z innymi warstwami pozwoli stworzyć na szczycie budynku zielony ogród ekstensywny.

Polecany producent prefabrykatów

Dziedzina prefabrykacyjna w Polsce, znacznie wyewoluowała. Dzisiaj powstaje wiele nowych firm, a na rynku dominują te o ugruntowanej pozycji. Taką posiada przedsiębiorstwo ELEMNETY BUDOWLANE FRYSZTAK, która gwarantuje katalogowe i niestandardowe konstrukcje takich wyrobów, jak: płyty stropowe kanałowe; płyty ścienne kanałowe; biegi schodowe; balkony; loggie; płyty dachowe panwiowe i korytkowe; nadproża prefabrykowane; słupy; rygle; podciągi; płyty drogowe; płyty yomba; krawężniki; obrzeża; płytki chodnikowe; kostka brukowa;  płyty stropowe; zbiorniki komunalne, kręgi betonowe, czy beton towarowy klasy do B-500. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz