Materiał Partnera

Zimowe ferie, ale gdzie? Najczęściej wybierane miejsca.

Zimowe ferie, ale gdzie? Najczęściej wybierane miejsca.

Ferie to czas, gdy możemy wspólnie z rodziną wyjechać, odpocząć. Dzieci wyczekujące wolnych dni stają się motywacją dla dorosłych, aby ci również zwolnili nieco tempo i spędzili czas ze swoimi pociechami. Pytanie tylko, gdzie pojechać? Opcji jest wiele.

Obóz dla pociechy

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na krótki urlop i wyjazd z naszym dzieckiem, możemy zapewnić mu rozrywkę wyszukując obóz dla dzieci lub młodzieży. Najczęściej obozy takie mają w programie wiele atrakcji, np. naukę jazdy na nartach, kulig, gry i zabawy. Wszystko po to, aby młody organizm mógł aktywnie wypocząć zanim znów ruszy do szkoły.

Czas dla rodziny

Ferie zimowe mogą być też czasem spędzonym w gronie rodzinnym, najlepiej w przytulnym hotelu przygotowanym na wizyty rodziców z dziećmi, np. Hotel Carlina*** w Białce Tatrzańskiej. Gdy już uda nam się wyjechać, nie spędzajmy czasu przed TV czy z nosem w smartphonie i zachęćmy dzieci, aby również z tego zrezygnowały. Zamiast tego, wyruszmy poznawać okolice, w których się zatrzymaliśmy, zorganizujmy wypad na stok narciarski albo spacer po starym mieście.

Najczęstsze kierunki

Niezależnie od tego, czy jest to wyjazd rodzinny, czy zorganizowany obóz, najczęstszym kierunkiem wycieczek organizowanych w ferie zimowe są miejscowości górskie takiej jak Białka Tatrzańska czy Szczyrk. Dzieje się tak dlatego, że nie wyobrażamy sobie zimy bez sportów zimowych, które właśnie tutaj możemy uprawiać bez przeszkód, a w dodatku w pięknej scenerii. Jednak pamiętajmy, że chodzi nie tylko o śnieg. Warto np. przejrzeć noclegi w Białce Tatrzańskiej i skusić się na gorącą kąpiel w białczańskich termach. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz