Materiał Partnera

Zestaw niezbędny dla każdego geodety. W jakie akcesoria trzeba się wyposażyć?

Zestaw niezbędny dla każdego geodety. W jakie akcesoria trzeba się wyposażyć?

Zawód geodety wymaga dużej wiedzy, precyzji i znajomości aktualnych przepisów prawa. To jednak nie wszystko – żeby wykonywać tę pracę, niezbędny jest też sprzęt pomiarowy oraz różnego rodzaju akcesoria, niezbędne podczas pracy w terenie. Właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym artykule. Jakie akcesoria geodezyjne są najpotrzebniejsze i gdzie można je kupić? Podpowiadamy.

Praca geodety

Geodeta musi mieć określone kompetencje i uprawnienia. Jego codzienna praca wymaga skupienia, dużej precyzji i przede wszystkim znajomości przepisów. Geodeci muszą być obecni w trakcie procesu budowy domu, wzywa się ich także na przykład wtedy, kiedy planujemy dokonać podziału nieruchomości lub potrzebujemy wznowienia granic. Geodeci pracują zarówno w swojej pracowni – gdzie analizują i sporządzają mapy – jak i w terenie. Do wykonywania tych zadań niezbędne są im akcesoria, które pomagają zaznaczyć na terenie działki najważniejsze punkty. Te oznaczenia są bardzo ważne, bo to na ich podstawie ekipa budowlana wykonuje swoje prace.

Podstawowe wyposażenie

Jednymi z najbardziej podstawowych akcesoriów używanych przez geodetów są tak zwane paliki geodezyjne. To niewielkie drewniane elementy, które pozwalają wygodnie wyznaczyć granice budynku czy inne linie przebiegające przez działkę. Każdy geodeta musi mieć też zapas graniczników betonowych i słupków działowych. Bez tych prostych akcesoriów naprawdę trudno jest poradzić sobie z codziennymi zadaniami, a często staje się to wręcz niemożliwe. Wszystkie te podstawowe elementy wyposażenia każdego geodety znajdziemy w ofercie firmy PHU Mokrosiński Paweł Paliki geodezyjne, graniczniki betonowe, słupki oddziałowe. To sprawdzone przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem.

Inne akcesoria

Wymienione wyżej elementy to nie wszystkie akcesoria, z których geodeci korzystają w swojej codziennej pracy. Do stałego wyposażenia geodetów należą też repery, a także słupki betonowe z napisem pas drogowy. Najlepiej wszystkie akcesoria niezbędne do pracy geodety kupić w większych ilościach na zapas, ale czasem zdarza się też, że zabraknie nam jakiegoś pojedynczego elementu. Nie wszystkie firmy pozwalają na zakup tych akcesoriów w  niewielkich ilościach, ale pojedyncze sztuki na pewno można zamówić we wspomnianej firmie Pawła Mokrosińskiego. Bardzo ważne jest, że wszystkie dostępne w ofercie tej firmy produkty – od zwykłych palików po słupki PD – spełniają wszystkie obowiązujące normy techniczne.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz