Materiał Partnera

Zepsuta turbosprężarka? Warto oddać ją do regeneracji!

Zepsuta turbosprężarka? Warto oddać ją do regeneracji!

Turbosprężarki są jednym z najczęściej naprawianych elementów samochodu. Według badań polscy mechanicy naprawiają ich w sumie nawet dwadzieścia tysięcy – i to w ciągu miesiąca. Większość kierowców przynajmniej raz zetknęła się z awarią turbosprężarki. Co można zrobić w takiej sytuacji? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest regeneracja uszkodzonego urządzenia. Na czym ona polega?

Regeneracja turbosprężarki się opłaca

Regeneracja zepsutej turbosprężarki to najlepsze możliwe rozwiązanie. Jeśli remont urządzenia zostanie przeprowadzony prawidłowo, to będzie nam ono służyć jak nowe – a za wykonanie takiego remontu zapłacimy znacznie mniej, niż za nową, oryginalną cześć. Wykonywaniem remontów turbosprężarek zajmują się dobre warsztaty samochodowe – sprawdzonym miejscem, wyspecjalizowanym w tego rodzaju usługach jest firma Mandrex, którą prowadzi Andrzej Abiński. To warsztat, w którym pracują tylko dobrze wykwalifikowani fachowcy. Regenerację turbosprężarek wykonują z pomocą nowoczesnych wyważarek CIMAT. Stosują też tylko wysokiej jakości części zamienne, pochodzące od sprawdzonego, brytyjskiego producenta. Firma zajmuje się turbosprężarkami o A do Z – czyli od diagnostyki po kompleksową naprawę. Profesjonalna naprawa turbosprężarki to koszt od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych – chociaż dla wielu kierowców to znacząca kwota, to jednak jest ona naprawdę niewielka w porównaniu z kosztem zakupu nowej turbosprężarki, który potrafi sięgać kilkunastu tysięcy złotych.

Dlaczego turbosprężarki się psują?

Powodów awarii w tym przypadku może być kilka – warto jednak podkreślić, że turbosprężarki są takim elementem samochodu, który niezwykle rzadko psuje się sam z siebie, czyli po prostu się zużywa. Za awarie turbosprężarki najczęściej odpowiada sam kierowca, który nieodpowiednio dba o własne auto. Dlatego, jeśli chcemy, by turbosprężarka służyła nam jak najdłużej, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim regularnie wymieniajmy olej i stosujmy wysokiej jakości środki smarne i filtry. Zanieczyszczenie oleju lub jego niewystarczająca ilość to najczęstsze z przyczyn awarii turbosprężarek. Zdarza się też, że turbosprężarka psuje się pod wpływem pracy w ekstremalnych warunkach – czyli na przykład w wysokiej temperaturze i zbyt wysokim ciśnieniu. Naprawa często jest też konieczna, kiedy do układu wydechowego lub dolotowego dostaną się zanieczyszczenia, które zaburzą pracę turbosprężarki. Pamiętajmy, by w sytuacji, w której turbosprężarka się zepsuje, od razu zgłosić się do sprawdzonych fachowców. Nieumiejętna naprawa może tylko pogorszyć sprawę.

Opracowanie:
Gdańsk, Tuwima 1
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz