Żel czy hybryda? Sprawdź, co wybrać

Żel czy hybryda? Sprawdź, co wybrać

Chcesz zadbać o piękne paznokcie na co dzień? Czeka cię niepowtarzalna impreza i chcesz wykorzystać okazję i olśnić wszystkich gości? Pomyśl o profesjonalnej stylizacji paznokci. Zastanawiasz się, co wybrać – paznokcie żelowe czy może paznokcie hybrydowe? Poznaj różnice oraz wady i zalety hybryd i żel. Przeczytaj artykuł i wybierz najlepszą metodą dla siebie.

Strony www Strony www

Czym różni się hybryda od żelu?

Paznokcie hybrydowe to chętnie wybierany sposób stylizacji. Swoją popularność zawdzięcza łatwości wykonania, ponieważ przypomina aplikację zwykłego lakieru. Nie musisz jednak czekać, aż nakładane warstwy wyschną, ponieważ każda z nich utwardzana jest szybko w lampie UV lub LED. Hybrydę można wykonać zarówno na naturalnej płytce, jak i sztucznych paznokciach.

Do wykonania paznokci żelowych przyda się już trochę więcej umiejętności i wprawy. Potrzebne są specjalne żele. Wybór jest szeroki, możesz wybrać żele o różnej konsystencji. Do wykonania potrzebne są lampa oraz specjalny szablon, który posłuży do zbudowania odpowiedniego kształtu. W sklepach znajdziesz gotowe zestawy do paznokci żelowych. Warto pamiętać, że wiele salonów kosmetycznych oferuje manicure łączący obie metody – paznokcie żelowe pokrywane są lakierem hybrydowym.

Alternatywą dla paznokci hybrydowych i żelowych są paznokcie akrylowe, których wykonanie nie wymaga użycia lampy. Technika ta wymaga jednak posiadania pewnych zdolności manualnych. Wadą stylizacji jest specyficzny zapach, dlatego zabieg należy wykonywać w wentylowanym pomieszczeniu.

Dla kogo hybryda a dla kogo żel?

Wiele kosmetyczek uważa, że lakier hybrydowy sprawdzi się w szczególności na paznokciach zdrowych i twardych. Jeśli płytka jest delikatna, hybryda nie utrzyma się wystarczająco długo, a po czasie paznokieć jeszcze bardziej się osłabi. Hybryda nie jest polecana u kobiet, które często muszą moczyć dłonie, ponieważ lakier szybciej się zniszczy.

Paznokcie żelowe to właściwie stylizacja dla każdego. To lepsze rozwiązanie, jeśli twoje paznokcie są miękkie, łamliwe i nie chcą szybko rosnąć. Żel może w takim przypadku pomóc utwardzić płytkę. Paznokcie żelowe sprawdzą się także u osób, które obgryzają paznokcie i mają kłopot z odbudową płytki, a chcą pozbyć się irytującego nawyku.

Jeśli chodzi o wygląd, niektórzy uważają, że paznokcie hybrydowe dają bardziej naturalny efekt, pozostają wciąż elastyczne, żelowe natomiast wyglądają sztucznie. Tymczasem prawidłowo wykonane żele są estetyczne i trwałe.

Które metoda jest trwalsza?

W zależności od płytki paznokcia i jej kondycji hybryda utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni. Paznokcie żelowe są zdecydowanie trwalsze, utrzymują się nawet do miesiąca. Wystarczy jedynie uzupełnić odrost. Warto wspomnieć o czasie zabiegu – w przypadku hybrydy jej nakładanie trwa około godziny. Jeśli zdecydujesz się na żele, musisz poświęcić więcej czasu na wizytę w salonie, nawet do dwóch godzin.

Czy żele bardziej niszczą paznokcie niż hybrydy?

Jeśli stylizacja będzie wykonana prawidłowo, zarówno żel, jak i hybryda nie zniszczą paznokci. Faktycznie po zdjęciu żeli obserwuje się, że paznokcie są w gorszym stanie, jednak dzieje się tak, ponieważ zostają one pozbawione warstwy ochronnej.

Bardzo ważne jest prawidłowe ściągnięcie nałożonej warstwy. Zarówno w przypadku hybrydy, jak i żelu należy zachować ostrożność, by nie naruszyć delikatnej płytki paznokcia. W przypadku ściągania hybrydy wystarczy aceton. Jak zdjąć żele? Przy paznokciach żelowych niezbędne jest piłowanie lub skorzystanie z frezarki. 

Przeczytaj, czy hybryda jest bezpieczna w ciąży.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Wyszukaj firmy z branży