Materiał Partnera

Zegarek jako element osobistego stylu

Zegarek jako element osobistego stylu

Dziś, kiedy praktycznie każde nasze urządzenie ma wyświetlacz i pokazuje godzinę, noszenie na ręku zegarka jest wręcz ekstrawagancją. I jak z każdą ekstrawagancją bywa, można z niej uczynić element wyróżniający, który podkreśli nasz niezależny styl. Jaką rolę odgrywa tu zegarek? Czy jest on jeszcze czasomierzem, czy już biżuterią? Oto rola zegarka we współczesnej modzie.

Zegarek w społecznym odbiorze

Decyzja o noszeniu zegarka jest decyzją w pierwszej kolejności modową, dalej ewentualnie praktyczną. Z tego punktu widzenia zegarki na pasku nie są nam potrzebne, gdy w kieszeni tkwi telefon. A jednak nie wygląda na to, aby rynek zegarków miał się ku upadkowi. Dlaczego zatem zegarki na rękę wciąż są noszone?

Obecnie zegarek bardziej niż kiedykolwiek jest symbolem dobrego stylu oraz wyznacznikiem wysokiej pozycji społecznej – właśnie dlatego, że nie jest konieczny. Ma wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani, a także sugeruje otoczeniu, gdzie chcielibyśmy się sytuować na drabinie społecznej i w konkretnej sytuacji. Podnosi prestiż, a zarazem pozwala nam kształtować indywidualny styl.

Zegarek a osobisty styl

Ponieważ funkcja odmierzania czasu zeszła na dalszy plan, zegarki zyskały więcej swobody pod względem formy, kolorów oraz materiałów, z których są wykonane. Czytelność tarczy nie jest tak ważna jak to, aby przyciągała ona wzrok i pięknie się prezentowała na nadgarstku. W przypadku zegarków męskich dostrzegalne jest dążenie do klasyki przełamanej nowoczesnością, stąd np. widoczne elementy mechanizmu.

Podobnie jak inne dodatki, zegarki są w stanie modyfikować stylizację, podkreślając jej charakter lub kontrastując z nim. Z zegarkami zabawa modą jest naprawdę urozmaicona. Przykładowo, do stylizacji retro możemy wybrać zegarek wzorowany na tych z dawnych epok, ale też możemy wprowadzić nieco steampunkowego ducha, wybierając zegarek duży, mechaniczny, z widocznym wnętrzem, ciężkim paskiem i okuciami. Z kolei, jeżeli kobieta musi ubrać się elegancko, a lubi nosić się romantycznie, może uzupełnić garsonkę subtelnym bransoletkowym zegarkiem z niewielką tarczą. W ten sposób będzie ubrana stosownie do sytuacji, a jednocześnie zaznaczy swój indywidualny styl.

Zegarki pozwalają swobodnie bawić się wizerunkiem lub eksponować swój styl nawet w bardzo formalnych sytuacjach. Czasomierze w szerokim wyborze są dostępne na www.zegarki-magar.pl.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz