Materiał Partnera

Zdrowie w zasięgu ręki, to zdrowa i ekologiczna żywność

Zdrowie w zasięgu ręki, to zdrowa i ekologiczna żywność

Polskę opanowała moda na zdrową żywność. Coraz więcej osób dba o swoje zdrowie i zwraca uwagę na skład produktów. Z wielu badań wynika, czego boją się Polacy. Największa grupa osób obawia się o swoje zdrowie. Dlatego zwracamy uwagę na to co jemy i co pijemy. Prawie połowa  Polaków uważa, że „w pełni naturalny” to znaczy zdrowy. Okazuje się, że ten napis jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Konsumenci dla których ważny jest zdrowy styl życia, są gotowi zapłacić więcej niż przeciętnie, jeżeli produkt jest „w pełni naturalny”.

Gdzie można zaopatrzyć się w produkty „w pełni naturalne”?

Powstało wiele sklepów i punktów ze zdrowymi produktami. Sklepy takie jak Macierzanka Beata Jabłonowska specjalizują się w sprzedaży w pełni naturalnych produktów, wyróżniających się wysoką jakością i starannie dobranym składem. Oferują klientom żywność dla osób o specjalnych wymaganiach pokarmowych, między innymi bez glutenu czy bez cukru. Takie sklepy to miejsca dla osób, które dbają o zdrowie swoje i najbliższych i zwracają uwagę na to, co jedzą i czego używają do codziennej pielęgnacji ciała. W swojej sprzedaży sklepy te posiadają takie produkty jak:

  • zioła,

  • suplementy diety,

  • kawa,

  • herbata,

  • soki,

  • miody,

  • oleje,

  • syropy.     

Ważne jest też korzystanie z żywności ekologicznej. Żywność ekologiczna to żywność wysokiej jakości uzyskiwana z produktów roślinnych lub zwierzęcych, które wytwarzane są w systemie gospodarstwa ekologicznego, tzn. takiego, w którym unika się stosowania chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, regulatorów wzrostu, dodatków do pasz. To produkty bezpieczne, bogate w substancje odżywcze, zawierające więcej witamin, minerałów i innych cennych składników, niż produkty otrzymane w konwencjonalny sposób. Nie dostarczają żadnych toksycznych substancji chemicznych i są gwarantem dobrego, naturalnego smaku, pozbawionego takich dodatków, jak np. wzmacniacze smaku. Z takimi produktami będziemy żyli długo i przede wszystkim zdrowo.

Co jeszcze mogą posiadać w swojej ofercie sklepy ze zdrowymi produktami?

Sklepy ze zdrowymi artykułami oferują również naturalne przyprawy bez chemii. Ich asortyment zawiera często również kosmetyki naturalne oraz środki czystości - żele, mydła, maści, pasty do zębów czy dezodoranty. Posiadają dużą wiedzę w tym zakresie, dlatego z pełnym profesjonalizmem pomogą klientom dobrać najlepsze produkty, dopasowane do ich potrzeb. Jeszcze niedawno wysoka cena produktów BIO odstraszała konsumentów. Powoli się to zmienia. Szczególnie, że duży wpływ na trendy mają działania dyskontów. – W ostatnim czasie niektóre sklepy zakomunikowały, że do stałej oferty został wprowadzony asortyment BIO, który będzie się stale poszerzał, co wskazuje na to, że żywność BIO stanie się bardziej dostępna. Dodatkowo, producenci, podążając za rynkowymi trendami, uzupełniają regularny asortyment o wariant ekologiczny.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz