Materiał Partnera

Zdrowe zęby dzięki stomatologii zachowawczej

Zdrowe zęby dzięki stomatologii zachowawczej

Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych przez pacjentów w gabinetach stomatologicznych. Jej wyeliminowanie możliwe jest tylko dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia. Wykonuje się je w ramach stomatologii zachowawczej, która pozwala na uzyskanie zdrowego, pełnego uśmiechu i usunięcie wszelkich zmian chorobowych związanych m.in. z pojawieniem się próchnicy.

Próchnica wyeliminowana

W ramach stomatologii zachowawczej w dobrych gabinetach dentystycznych proponowane jest kompleksowe leczenie. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod jest odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi, czyli popularne wypełnienia. Dają one możliwość uzyskania naturalnego wyglądu zęba, a także przywrócenie jego pełnego zdrowia oraz wyeliminowanie zmian spowodowanych pojawieniem się próchnicy. Ząb odbudowywany przez specjalistę w taki sposób będzie nie tylko wizualnie estetyczny i atrakcyjny, ale zachowa też swoje właściwości i funkcjonalność.

Do nowoczesnych rozwiązań w zakresie stomatologii zachowawczej zalicza się zatem wypełnienia światłoutwardzalne. Tego typu usługę jest w stanie w sposób profesjonalny zrealizować lek. stomatolog Maciej Gebel, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu dla każdego pacjenta przygotowuje indywidualny tok leczenia oraz optymalne metody wyeliminowania jego problemów z uzębieniem. W celu uzyskania zdrowego, śnieżnobiałego uśmiechu należy jednak w niektórych przypadkach zastosować także inne rozwiązania. Zalicza się do nich endodoncja, czyli leczenie kanałowe.

Bez bólu i dyskomfortu

Leczenie kanałowe u większości pacjentów wzbudza niepokój, a nawet strach. Niepotrzebnie, bowiem w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych endodoncja przeprowadzana jest w znieczuleniu, co oznacza brak jakiegokolwiek dyskomfortu. Ból zatem nie występuje, a zabieg realizowany jest szybko i pozwala odzyskać zęby nawet bardzo rozlegle zaatakowane przez próchnicę. Kompleksowe leczenie w tym zakresie daje szansę uniknięcia ekstrakcji zęba, czyli jego usunięcia.

Oprócz leczenia kanałowego w renomowanych gabinetach dentystycznych w ramach stomatologii zachowawczej eliminuje się również nadwrażliwość zębów. Przypadłość ta jest niezwykle uciążliwa i skutecznie utrudnia spożywanie pokarmów o zróżnicowanych temperaturach. Warto także podjąć stosowne leczenie w przypadku pojawienia się kieszeni dziąsłowych. Pozbycie się tego problemu również możliwe jest w ramach stomatologii zachowawczej. Obejmuje ona też szynowanie rozchwianych zębów, dzięki czemu są one stabilne i w pełni funkcjonalne. Warto zatem zadbać o zdrowe zęby i udać się do gabinetu dentystycznego, który realizuje zabiegi stomatologii zachowawczej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz