Materiał Partnera

Zdrowe paznokcie - jak o nie zadbać?

Zdrowe paznokcie - jak o nie zadbać?

Każda kobieta powinna zainteresować się odpowiednią pielęgnacją paznokci. Najczęściej jest jednak tak, że interesujemy się tym tematem dopiero wtedy, kiedy zauważamy pęknięcie oraz ubytki płytki paznokciowej. Aby mieć zdrowe, długie i silne paznokcie, należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Mogą one pomóc każdej kobiecie.

Zabiegi mogące pomóc

Jeżeli domowe zabiegi to dla nas za mało, warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego np. Bs Beauty Studio Barbara Skudlarek, którego specjalizacją jest m.in stylizacja paznokci. Różnorodne zabiegi mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Osoba, która się w tym specjalizuje i posiada szeroką wiedzę na ten temat, bez wątpienia będzie nam w stanie pomóc i uratuje nasze paznokcie. Gdy już będą ładne, zdrowe i mocne, możemy zastanowić się nad manicure hybrydowym bądź żelowym. Z pewnością będziemy zadowoleni z długich, ładnych paznokci oraz będziemy mieć satysfakcję, że to przecież dzięki nam prezentują się tak ładnie i są zadbane. Warto zadbać o paznokcie, jak wiele osób mówi - są one wizytówką i wiele osób poznając drugą osobę zwraca uwagę na dłonie, czy są zadbane czy też nie. Z tego też powodu, powinniśmy chronić nasze paznokcie, oraz nasz wizerunek.

Kwestia organizmu

Odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczem do sukcesu nie tylko w przypadku zdrowia, ale również mocnych włosów, paznokci, pięknej cery. W przypadku paznokci bardzo ważne jest dostarczanie witamin z grupy B, czyli B1, B2, B3, B6, B9. Jeśli masz słabe paznokcie, może to być objaw niedoboru właśnie wit. B. Znajdziemy je w jajkach, zbożach oraz roślinach strączkowych. Chcąc wzmocnić paznokcie, możemy też zastanowić się nad skrzypem polnym, gdyż wpływa on pozytywnie na nasze paznokcie, włosy oraz cerę. Wystarczy wybrać się do apteki i zakupić skrzyp polny w tabletkach. Jeśli będziemy brać je regularnie, pierwsze efekty zobaczymy po kilku tygodniach bądź po miesiącu.

Czego z pewnością nie robić?

Dbanie o paznokcie to także unikanie pewnych sytuacji oraz czynników. Nie powinniśmy przede wszystkim obgryzać paznokci, ale to chyba jest już oczywiste i trąbi się o tym wszędzie. Nie powinno się także skubać lakieru ani skórek, bo poza tym, że wygląda to nieestetycznie, niszczy płytkę oraz przyspiesza narastanie skórek. Nie warto również nakładać tipsów i korzystać z różnych, nieznanych chemicznych produktów, które mogą jeszcze bardziej zniszczyć nasze paznokcie. Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek produkty, powinniśmy zorientować się czy są one dobre i odpowiednie dla nas.

Opracowanie:
Jankowice, Hoły 1
tel. 721 555 471
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz