Artykuł sponsorowany

Zastosowanie złota w różnych branżach

Zastosowanie złota w różnych branżach

Choć kiedy myślimy o złocie, naszym pierwszym skojarzeniem jest biżuteria, ten szlachetny metal ma szerokie zastosowanie nie tylko w jubilerstwie, ale też wielu innych branżach. Wykorzystuje się je zarówno w zdobnictwie i renowacji zabytków, jak i gastronomii oraz kosmetyce. Poznaj zastosowania złota, o jakich nie słyszałeś i sprawdź, w jakiej formie możesz zakupić ten metal w specjalistycznych sklepach z materiałami pozłotniczymi i konserwatorskimi.

Renowacja obiektów zabytkowych

Odnawianie zabytkowych budynków, ołtarzy, ram, figur, ikon, czy mebli wymaga precyzji i zaawansowanych zdolności manualnych oraz zastosowania profesjonalnych technik i materiałów pozłotniczych. Zazwyczaj konserwatorzy i rekonstruktorzy zabytków stosują w tym celu złoto płatkowe, świetnie sprawdzające się do renowacji np. sztukaterii, ozdobnych elementów na papierze, szkle, metalu, a nawet plastiku oraz liter kutych lub piaskowanych w kamieniu.

Zakupić je można w specjalistycznych sklepach, takich jak Edan - dystrybutor materiałów pozłotniczych i konserwatorskich. Złoto płatkowe dostępne jest w formie książeczek zawierających 25 kwadratowych płatków. Bogata gamma kolorystyczna oraz możliwość wyboru artykułów o różnej ilości karatów gwarantują, że w asortymencie sklepu odnajdziesz towar w pełni spełniający Twoje potrzeby.

Gastronomia – czy można jeść złoto?

Choć jedzenie złota wydaje się dziwnym pomysłem, wiele firm z branży gastronomicznej i cukierniczej wykorzystuje złoto jadalne do stworzenia wykwintnych potraw, deserów i napojów. Jadalne złoto dostępne jest w kilku formach, takich jak:

  • puder,
  • drobinki,
  • płatki,
  • a nawet serduszka.

Udekorowanie dania złotem nie tylko zapewnia niezapomniany efekt wizualny i podnosi rangę wydarzania, na którym podane zostanie takie danie, ale również może mieć wpływ na walory smakowe produktu. Na rynku dostępne jest bowiem złoto jadalne aromatyzowane, nadające limonkowy posmak potrawom i napojom. Dodatek ten wspaniale komponuje się z daniami rybnymi, a także owocami i deserami.

Kosmetyka – czy złoto może upiększać?

Złoto to surowiec naturalny, który potrafi upiększyć nie tylko jako elegancki dodatek do wyjściowego stroju. Już w starożytnym Egipcie dostrzeżone zostały jego właściwości odmładzające, nawilżające i odżywcze – podobno sama Kleopatra, znana ze swojej ponadprzeciętnej urody, stosowała maseczki z tego kruszcu.

Złoto kosmetyczne ma właściwości redukujące zmarszczki, znakomicie rozświetla cerę i łagodzi podrażnienia. Dodane do preparatów kosmetycznych ułatwia wnikanie w skórę substancji aktywnych, dlatego wiele firm kosmetycznych wzbogaca nim swoje produkty.

Złoto to surowiec szlachetny, o eleganckim wyglądzie i wielu dobroczynnych właściwościach, nie dziwi więc fakt, że znalazło szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Opracowanie:
Kraków, Szlak 8
tel. 12 632 69 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać