Artykuł sponsorowany

Zastosowanie wyrobów hutniczych

Zastosowanie wyrobów hutniczych

Wyroby hutnicze powstają w procesie przetapiania i kształtowania różnego rodzaju materiałów, głównie stopów metali. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością i długą żywotnością. Stalowe wyroby hutnicze mają bardzo szerokie zastosowanie – wykorzystuje się w różnych gałęziach przemysłu i usług oraz w budownictwie.

Rodzaje wyrobów hutniczych

Do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych wyrobów hutniczych należą rury, pręty, profile, liny stalowe, łańcuchy techniczne, różnego rodzaju zawiesia oraz szeroki wybór osprzętu. W hutach produkuje się również różnego rodzaju materiały niezbędne na placach budowy.

Wyroby hutnicze powstają w procesie wytapiania stopów metali w specjalnych piecach konwertorowych, łukowych lub próżniowych. Następnie są wlewane do odpowiednich form i poddawane specjalistycznej obróbce.

Dystrybucją wysokiej jakości wyrobów hutniczych o szerokim zastosowaniu zajmuje się m.in. firma J-STAL z Gdyni, która działa od 2001 roku.

Możliwości wykorzystania wyrobów hutniczych

Wyroby hutnicze mają bardzo szerokie zastosowanie. Są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, usług oraz w branży budowlanej. Wszelkiego rodzaju pręty, siatki i walcówki są niezbędne do układania tynków i wykonywania ociepleń budynków. Blachy stalowe i kształtowniki znajdują zastosowanie w przemyśle maszynowym, samochodowym oraz w inżynierii wodnej czy lądowej. Bez wyrobów hutniczych nie byłaby możliwa również produkcja detali, takich jak śruby, podkładki, zaczepy czy uchwyty. Stalowe rury są powszechnie wykorzystywane do wykonania instalacji kablowych czy wodonośnych. Blachy produkowane w hutach stanowią również doskonały materiał do wykonania pokrycia dachowego. Wyroby hutnicze mają również zastosowanie w przedmiotach codziennego użytku, jak w sprzętach RTV i AGD.

Wyroby hutnicze są cenione za bardzo dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na działanie różnorodnych szkodliwych czynników, a także ich długą żywotność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz