Artykuł sponsorowany

Zastosowanie rusztowania modułowego

Zastosowanie rusztowania modułowego

Rusztowanie modułowe to jedno z najpopularniejszych typów rusztowania stosowane na budowach lub przy modernizacjach budynków. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z nietypowym kształtem budynku, a rusztowanie elewacyjne go nie obejmuje. Poza tym jest to bardzo wygodne rusztowanie w zastosowaniu szczególnie, że montaż i demontaż rusztowania jest bardzo prosty.

Charakterystyka rusztowania

Rusztowanie modułowe charakteryzuje się regularnym połączeniem rygli i stężeń ze stojakami. Najczęściej są one oddalone od siebie o 50 cm, a odległość może być zróżnicowana. Dzięki temu rusztowanie może mieć kształt dostosowany do budynku dzięki czemu może ono objąć cały dom o nietypowym kształcie. Elementy rusztowania modułowego są ze sobą połączone za pomocą złącza obrączkowego lub rygli. Do pojedynczej kryzy można połączyć osiem rygli lub stężeń co daje duże możliwości modyfikacji. Rusztowanie modułowe występuje w dwóch formach: rusztowania ramowego i stojakowo-kryzowego. To pierwsze składa się z podestów i poprzecznych rurek co wpływa na jego stabilność i wytrzymałość. Pozwala na swobodne przemieszczanie się ekipy budowlanej przez co wykończenie elewacji jest szybkie.

Zastosowanie rusztowania modułowego

Rusztowanie modułowe dzięki dużej elastyczności ma wiele zastosowań. Rusztowanie ramowe sprawdza się nie tylko przy pracach elewacyjnych, ale też innych pracach budowlanych wykonywanych przy domkach jednorodzinnych. Z kolei rusztowanie stojakowo-kryzowe może być montowane w większych obiektach przemysłowych. Jest to spowodowane tym, że często mają one nieregularny kształt, a dowolność konstrukcji rusztowania modułowego jest tutaj dużym atutem.

Rusztowania modułowe sprawdzają się też przy budynkach publicznych, zabytkach czy kościołach. Wiele ekip budowlanych wypożycza ten typ rusztowania w czasie odnawiania zabytków, gdzie dotarcie do poszczególnych elementów budynku są skomplikowane. Co więcej rusztowania klinowe mogą być wolnostojące przez co dostęp do starych budynków jest łatwiejszy. Rusztowania modułowe nadają się też do stawiania wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz, gdzie pełnią funkcję rusztowania elewacyjnego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz