Materiał Partnera

Zastosowanie regałów drewnianych

Zastosowanie regałów drewnianych

Regał drewniany to mebel stworzony z myślą o wszystkich, którzy cenią sobie niezwykle trwały surowiec, jakim jest drewno. Jakie są zastosowania regałów drewnianych i do czego można je wykorzystać? Co można przechowywać w drewnianych regałach i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Co można przechowywać na drewnianych regałach?

Drewno to jeden z najstarszych surowców, który mimo upływającego czasu cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością. Drewniane regały wykonane są zazwyczaj z drewna iglastego i w zależności od modelu umożliwiają dowolną aranżację pomieszczenia, co do wysokości, głębokości, rodzaju i rozstawu półek. Możliwe jest nawet zabudowanie narożników pomieszczeń. Możemy wykorzystać je do utrzymania porządku w takich pomieszczeniach jak spiżarnia czy piwnica.

Regał drewniany idealnie sprawdzi się do przechowywania przetworów takich jak domowej roboty soki, dżemy czy marynowane warzywa. Szerokie i mocne półki sprawią, że szklane słoiki wreszcie będą miały swoje miejsce. Możemy na nich umieścić własnoręcznie zrobione wina czy nalewki, czy też sprzęt turystyczny. W garażu możemy na nich przechowywać narzędzia albo jakieś części samochodowe.

Regały drewniane prócz zastosowania w domowych pomieszczeniach odgrywają dużą rolę w przechowywaniu dokumentów w biurze. Dzięki nim można ułożyć w porządku dokumenty, które piętrzą się na biurkach i w kartonach. Teczki i segregatory ułożone we właściwej kolejności pomogą zapanować nad papierowym bałaganem i sprawią, że odnalezienie odpowiedniej faktury nie będzie już problemem.

Zalety mebli drewnianych

Meble wykonane z drewna iglastego są niezwykle sprężyste i wytrzymałe. Mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach przemysłowych lub przydomowych. Podczas zakupu regału drewnianego warto zwrócić uwagę na jakość surowca, z jakiego został wykonany. Najlepiej wybrać drewno, które nie zawiera substancji chemicznych – zdradzają pracownicy firmy Vent, producenta mebli i półproduktów drewnianych.

Jeśli środowisko naturalne nie jest nam obojętne, dobrze jest wybierać meble drewniane oznaczone certyfikatem FSC®. To gwarancja, że produkty pochodzą z lasów zarządzanych w odpowiedzialny sposób, chroniona jest fauna i flora, a w miejsce wyciętych drzew sadzi się nowe.

Regały drewniane w naturalnym kolorze można zaimpregnować i pomalować na wybrany przez siebie kolor. Dzięki temu meble można jak najlepiej dopasować do swojego wnętrza. Impregnacja zapobiega również przed pojawieniem się szkodników w drewnie, uszkodzeniami mechanicznymi i wydłuża odporność na działania atmosferyczne, takie jak promieniowanie UV.

Opracowanie:
Kraków, Zakliki z Mydlnik 16D
tel. 12 623 02 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz