Artykuł sponsorowany

Zastosowanie pomp zatapialnych

Zastosowanie pomp zatapialnych

Pompy zatapialne to urządzenia, które świetnie sprawdzają się zarówno w trakcie codziennego użytkowania, jak i podczas sytuacji awaryjnych. Wybierając konkretną pompę, należy uwzględnić sposób jej użytkowania. Nieco inne urządzenia wybiera się w celu regularnego przetaczania czystej wody. Inne rozwiązania będą optymalne do wody brudnej. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej pompom zanurzeniowym.

Czym są pompy zatapialne?

Pompy zatapialne nazywane są inaczej zanurzeniowymi. Są to urządzenia, które służą do wypompowywania oraz przepompowywania wody lub ścieków. Stosując tego typu rozwiązania można szybko i sprawnie pozbyć się cieczy z rozmaitych miejsc. Dużą zaletą jest spore zróżnicowanie rodzajów sprzętu, który jest aktualnie dostępny w ofertach producentów. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie pompy do konkretnych potrzeb oraz warunków, w jakich będzie pracować.

Jak działają pompy zatapialne do wody czystej?

Pompy zatapialne do czystej wody są stosowane do przetaczania wody, w której nie znajdują się zanieczyszczenia mechaniczne. Mówimy tu przede wszystkim o deszczówce czy wodzie studziennej, która jest wykorzystywana do podlewania. Tego typu urządzenia sprawdzą się podczas wypompowywania wody z basenu. W przypadku usuwania wody z oczka wodnego należy zwracać uwagę czy pompa nie zasysa zanieczyszczeń i osadów znajdujących się na jego dnie.

Jak działają pompy zatapialne do wody brudnej?

W przypadku gospodarstw domowych pompy do wody brudnej wykorzystywane są do przepompowywania wody ze sprzętu kuchennego i łazienkowego do pojemników zbiorczych. Mogą być także używane do pompowania deszczówki. Cechą charakterystyczną tych pomp jest relatywnie nieduża średnica przelotu. To powoduje, że ten typ urządzenia nie sprawdzi się do pompowania ścieków, które zawierają duże zanieczyszczenia. Próby pompowania takiej cieczy kończą się przeważnie awarią pompy lub uszkodzeniem układu. Pompy zatapialne do wody brudnej sprawdzą się za to przy wypompowywaniu wody z przydomowej oczyszczalni ścieków albo ze zbiornika po osadniku.

Jak działają zatapialne pompy ściekowe?

Zatapialne pompy ściekowe charakteryzują się dużą uniwersalnością i szerokim zastosowaniem. Wykorzystując te urządzenia, można przepompować nie tylko czystą wodę, ale także wodę zanieczyszczoną piaskiem lub pyłem. Ponadto zatapialna pompa ściekowa sprawdzi się podczas usuwania surowych ścieków , zawiesin drobnocząsteczkowych, rzadkich osadów i odpadów ściekowych. Ten typ urządzenia będzie idealny do odwadniania studzienek drenażowych.

Jak działają pompy szambowe z rozdrabniaczem?

Pompy szambowe z rozdrabniaczem to urządzenia, które poradzą sobie z wodą zawierającą dużą ilość zawiesiny oraz drobnoziarnistych osadów. Pompy tego typu sprawdzają się w przypadku szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Bardzo często są także wykorzystywane do okresowego przetaczania ścieków pomiędzy zbiornikiem zbiorczym a kanalizacją. Pompy wyposażone w rozdrabniacz można także wykorzystać w ogrodzie, gdzie sprawdzą się podczas usuwania zamulonej wody oraz mułu z dna stawu.

Wybierając pompę zatapialną najlepiej zwrócić się do firmy, która posiada w tym zakresie duże doświadczenie. Wilo Serwis Pomp Daniel Ładoś z Gliwic to firma, która działa na rynku od 1995 roku. Oferta firmy Wilo obejmuje nie tylko sprzedaż, ale również serwis pomp i systemów pompowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz