Materiał Partnera

Zastosowanie pomp tłoczkowych Sunfab w przemyśle leśnym i transporcie

Zastosowanie pomp tłoczkowych Sunfab w przemyśle leśnym i transporcie

Hydraulika siłowa zajmuje się tworzeniem i doskonaleniem układów hydraulicznych, czyli złożonych konstrukcji służących przekazywaniu energii albo sterowaniu. Sercem takiego układu jest pompa wymuszająca obieg cieczy. Jej energia zasila następnie różnorodne urządzenia stosowane w wielu dziedzinach. Przemysł leśny i transport nie są wyjątkiem. Jakie zastosowania mają tu pompy tłoczkowe Sunfab?

Pompy hydrauliczne – zastosowania

Pompy hydrauliczne umożliwiają wprawianie w ruch cieczy, a tym samym przenoszenie energii. Odbywa się to w układzie zamkniętym. Pompa nadaje energię np. poprzez ruch tłoka w cylindrze, który powoduje podniesienie ciśnienia cieczy. Następnie oddaje ona nagromadzoną energię do siłownika hydraulicznego, który energię cieczy zamienia w energię kinetyczną wywołującą ruch jakiegoś elementu. W ten sposób można napędzać maszyny albo sterować ich elementami.

Systemy hydrauliczne, a wraz z nimi także pompy hydrauliczne, okazały się co najmniej tak samo dobre, jak te elektryczne i mechaniczne, a w wielu sytuacjach je przewyższają – mówi ekspert z firmy RolMet-Plus. – Są bardzo wydajne, a przy tym konstrukcja jest prosta, co przekłada się na wysoką żywotność. Zapewniają łatwość i przewidywalność sterowania, a także krótki czas reakcji. W zależności od potrzeb można stworzyć pompę hydrauliczną o niemal dowolnej mocy. Najmniejsze wytwarzają siły o wartości zaledwie kilku gramów, podczas gdy te największe osiągają siłę tysięcy ton. Stąd szerokie zastosowanie hydrauliki siłowej.

Pompy hydrauliczne, w tym pompy tłoczkowe, można spotkać np. w samochodach, a dokładniej w układzie kierowniczym i hamulcowym, w samolotach siłowniki hydrauliczne opuszczają podwozie, a w ciężarówkach – sterują wywrotkami. Z energii cieczy korzysta się także w przemyśle leśnym oraz transporcie.

Charakterystyka pomp tłoczkowych Sunfab

Jednym z rodzajów pompy hydraulicznej jest pompa tłoczkowa. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu, bazując na wysokiej jakości pompach Sunfab.

Pompy tłoczkowe Sunfab przeznaczone są przede wszystkim do transportu i przemysłu leśnego. Wchodzą w skład układów hydraulicznych instalowanych w takich urządzeniach, jak: żurawie leśne, maszyny jeżdżące, skrzynie biegów w rozmaitych pojazdach, podnośniki i chwytaki ciężarówek, przekładnie.

Pompy tłoczkowe Sunfab charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania i równie wysoką kulturą pracy. Jedno i drugie wynika z użycia starannie wyselekcjonowanych materiałów, przemyślanych projektów oraz ścisłej kontroli produkcji na każdym etapie. W rezultacie otrzymujemy pompy tłoczkowe odznaczające się: wydajnością, cichą pracą, niską awaryjnością i długą żywotnością. Jako nowoczesne rozwiązanie dla wymagających pompy Sunfab cechują się niewielkimi rozmiarami przy zachowaniu maksymalnych parametrów, takich jak: przepływ, efektywność i ciśnienie. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz