Materiał Partnera

Zastosowanie płyt PCV w budownictwie

Zastosowanie płyt PCV w budownictwie

Płyty PCV często są obecnie stosowane w budownictwie. Jest to materiał wytrzymały, odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a jednocześnie lekki. Znajduje zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Płyty trapezowe i faliste stosuje się głównie do produkcji zadaszeń, szczególnie wówczas, gdy potrzebujemy dużej przepuszczalności światła. Gdzie jeszcze się sprawdzają?

Płyty faliste i trapezowe z PCV na zewnątrz budynku

Z płyt PCV powstają przepuszczające światło, często całkiem przezroczyste dachy i ściany lekkich altanek i wiat, różnego rodzaju pawilony czy zabudowy tarasów. Płyty faliste i trapezowe z PCV nadają się również na daszki nad schodami, drzwiami wejściowymi lub balkonem. Są lekkie, lecz charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są odporne na niekorzystne działanie deszczu, śniegu czy wiatru.

Z płyt PCV trapezowych i falistych często wykonuje się obiekty wystawiennicze, zadaszenia tuneli w ciągach komunikacyjnych oraz hale przemysłowe i maszynowe. Znajdują zastosowanie także w ogrodach botanicznych. W pomieszczeniach z takich płyt urządza się ogrody zimowe, służą jako materiał do budowy szklarni - zamiast szkła, oraz pawilonów do hodowli zwierząt. Płyty trapezowe i faliste znajdują zastosowanie nawet przy budowie basenów wodnych. Mogą posłużyć wszędzie tam, gdzie potrzebne są nietypowe rozwiązania. 

Zastosowanie płyt PCV we wnętrzach

Z płyt PCV powstają również nowoczesne rozwiązania stosowane we wnętrzach. Produkuje się z nich ścianki działowe, okładziny i panele ścienne oraz osłony zabezpieczające oszklenia.

Panele ścienne i tapety z PCV to bardzo ciekawe i tanie rozwiązanie pozwalające na stworzenie pięknego wystroju wnętrza. Wyróżniają się modnym i nowoczesnym wzornictwem, są łatwe do utrzymania w czystości, nie niszczą się pod wpływem wody. Z powodzeniem znajdują zastosowanie w kuchni oraz w łazience, czyli miejscach najbardziej narażonych na niekorzystne działanie wilgoci. Materiał ten jest lekki i prosty w montażu.

Szeroką gamę tworzyw do wykorzystania w budownictwie i nie tylko oferuje firma Bordom Tworzywa Sztuczne. Produkuje tworzywa sztuczne także do zastosowań przemysłowych i reklamowych w formie półproduktów, które dostępne są w postaci płyt, wałków, rur, folii. Firma wykonuje również wyroby gotowe różnymi technologiami.

Dla budownictwa BORDOM PHU Dominik Borowicz produkuje m.in. tworzywa na pokrycia dachowe, elewacje ścienne, kabiny sanitarne, osłony balkonowe, materiały izolacyjne. Cechuje je lekkość, innowacyjność i wytrzymałość.

Opracowanie:
Poznań, Sandomierska 11A
tel. 61 879 32 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz