Artykuł sponsorowany

Zastosowanie lasera w stomatologii

Zastosowanie lasera w stomatologii

Nie od dziś wiadomo, że medycyna chętnie korzysta ze zdobyczy nowych technologii. Dotyczy to także stomatologii. Mimo że stosowanie laserów kojarzy się raczej z zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej, to coraz częściej sięgają po nie również dentyści. W ten sposób mogą szybko poradzić sobie z nawet skomplikowanymi i poważnymi problemami, z którymi przychodzą do nich pacjenci. Zobacz, jak używa się go w praktyce.

Do czego wykorzystywane są lasery w stomatologii?

Lasery mogą być wykorzystywane podczas wielu zabiegów stomatologicznych. Metodę tę stosuje się zwykle w nowoczesnych, dobrze wyposażonych gabinetach dentystycznych. Sprawdzają się w takich dziedzinach stomatologii jak endodoncja, paradontologia, chirurgia, a także w przypadku terapii zachowawczej oraz doraźnej.

Pomagają one podczas leczenia kanałowego zębów. Przy ich pomocy można skutecznie odkazić kanały i zlikwidować zmiany okołowierzchołkowe. Znajdują zastosowanie w mikrochirurgii. Są doskonałą alternatywą dla zabiegów, w których wykorzystywany jest skalpel. Pozwalają dentyście szybko uporać się z problemem ropni, aft, włókniaków, mięśniaków czy brodawek.

Zastosowanie lasera to także znakomity sposób na odkażenie fragmentu jamy ustnej przed zabiegiem. Pomaga on leczyć zapalnie dziąseł, szczękościsk, martwicę dziąseł. Jest nieoceniony podczas walki z bólem.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że konwencjonalne narzędzia oraz skalpele są niezastąpione podczas zabiegów stomatologicznych. Jednak możliwość wykorzystywania lasera to gwarancja skuteczniejszego leczenia i większego komfortu dla pacjenta” – mówi specjalista z Gabinetu Stomatologicznego Pawła Drozda w Krakowie.

Dlaczego waralet lasera stomatologicznegoto wykorzystywać laser w zabiegach stomatologicznych?

Korzyści ze stosowania lasera w stomatologii jest naprawdę sporo. Jego używanie podczas zabiegów jest zawsze podyktowane troską o zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta.

Na szczycie długiej listy zalet lasera stomatologicznego znajduje się fakt, że jego wykorzystywanie minimalizuje ból. Zabiegi są bezbolesne, co przekłada się większy komfort osoby, która siedzi na fotelu dentystycznym. Ponadto usuwanie nawet niewielkich zmian, takich jak włókniaki czy brodawki, przy pomocy skalpela mogło powodować obfite krwawienie. Natomiast zabiegi laserowe są praktycznie bezkrwawe, a powstałe rany goją się znacznie szybciej.

Dlatego też można się spodziewać, że lasery w niedalekiej przyszłości zupełnie wyeliminują skalpele i inne narzędzia dentystyczne. Technologia ta jest ciągle ulepszana, tak aby znajdowała jeszcze szersze zastosowanie w stomatologii.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz