Artykuł sponsorowany

Zastosowanie lasera frakcyjnego w usuwaniu przebarwień skóry

Zastosowanie lasera frakcyjnego w usuwaniu przebarwień skóry

Przebarwienia, czyli nieestetyczne ciemne plamy na skórze, to zmora wielu osób. Te zmiany skórne powstają najczęściej wraz z wiekiem i są rezultatem m.in. przyjmowania leków lub nadmiernego opalania. Chociaż w sklepach dostępne są różne kosmetyki rozjaśniające przebarwienia, nie zawsze są wystarczająco skuteczne. Zdecydowanie lepsze efekty można uzyskać za pomocą zabiegów medycyny estetycznej, np. z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to narzędzie stosowane nie tylko do usuwania przebarwień, ale również do spłycania blizn, zmarszczek czy rozstępów. Zasada działania lasera opiera się na wykorzystaniu procesu fototermolizy frakcyjnej, czyli zjawiska pochłaniania fal elektromagnetycznych przez fotoakceptory w tkankach. Powstające na skutek tego mikrouszkodzenia pobudzają następnie komórki do regeneracji. W efekcie skóra wygląda młodziej i piękniej, znikają (lub zmniejszają się) również widoczne wcześniej niedoskonałości. Zabieg jest małoinwazyjny, trwa ok. 30-60 minut i wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej.

Usuwanie przebarwień za pomocą lasera frakcyjnego

Aby zrozumieć, w jaki sposób można pozbyć się przebarwień przy użyciu lasera frakcyjnego, konieczna jest wiedza na temat tworzenia się tych zmian skórnych. Ciemne plamy na skórze powstają na skutek zaburzeń w wytwarzaniu melaniny, czyli barwnika skóry. Naświetlanie laserem powoduje podgrzanie tych komórek, a następnie ich zniszczenie. W efekcie znikają też przebarwienia. Rozjaśnienie przebarwień widoczne jest po ok. 2 tygodniach. To okres, przez który obumarłe komórki na skórze zaczynają się łuszczyć. Usuwanie przebarwień przy użyciu lasera frakcyjnego zaleca się przeprowadzać tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, takich jak ECO CLINIC w Katowicach

Przeciwwskazania i zalecenia po zabiegu

Jak każdy zabieg medyczny czy kosmetyczny, również naświetlanie laserem frakcyjnym niesie za sobą ryzyko powikłań. Chcąc uniknąć przykrych konsekwencji, należy bezwzględnie postępować według zasad lekarza lub kosmetologa. Przeciwwskazaniem do usuwania przebarwień za pomocą lasera frakcyjnego CO2 są m.in.:

  • choroba nowotworowa, 
  • ciąża i karmienie piersią,
  • rozrusznik serca,
  • nadciśnienie,
  • epilepsja,
  • łuszczyca,
  • stosowanie niektórych leków. 

Po zabiegu należy stosować kremy z wysokim filtrem, unikać opalania, a także zrezygnować z silnie działających kosmetyków, peelingów i kremów z kwasami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz