Materiał Partnera

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Konstrukcja stalowa to forma, która pozwala na wzniesienie w szybkim czasie oraz z wykorzystaniem nie dużych nakładów finansowych garaży, namiotów przemysłowych czy innych obiektów wolnostojących. Elementy nośne w tego typu konstrukcjach wykonane są ze stali przez co nadają jej lekkości i wytrzymałości jednocześnie. Stwarzają one nieograniczone możliwości projektowe i wymagają mniejszych nakładów finansowych niż konstrukcje murowane.

Gdzie można zastosować konstrukcje stalowe?

Konstrukcje stalowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle jak i w budownictwie. Mogą być wnoszone na stałe lub tymczasowo i z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na wnoszenie tych ostatnich. Konstrukcje tymczasowe sprawdzają się w przypadku dużych inwestycji i rozbudowy już istniejących budynków wielkopowierzchniowych, a konstrukcja gwarantuje dodatkową przestrzeń użytkową. Wzniesienie konstrukcji nie jest skomplikowane i wymaga jedynie przetransportowania gotowych elementów stalowych na miejsce budowy, a następnie złożenie ich w całość. W tej sposób mogą powstać hale produkcyjne, hale usługowo-handlowe, magazyny, chłodnie, obiekty sportowe, a nawet sklepy lub hurtownie. Zaletą konstrukcji stalowych jest to, że można dostosować je do indywidualnych potrzeb inwestora i własności terenów, na których powstają.

Konstrukcje stalowe można wykorzystać też przy mniejszych inwestycjach lub jako element łączący w już istniejących. Sprawdzają się jako barierki, pomosty, budynki niekomercyjne oraz wypełnienie biegów schodowych.

Rodzaje konstrukcji stalowych

Stal cały czas nie jest surowcem w pełni wykorzystywanym w polskim budownictwie. Jednak coraz częściej pojawia się jako element konstrukcji wnoszonych przez osoby prywatne i przedsiębiorców. Możemy wyróżnić następujące typy konstrukcji stalowych:

  • Konstrukcje szkieletowo-prętowe, które wykorzystywane są do wznoszenia hal i magazynów. Mogą one pełnić też funkcję wewnętrznego szkieletu i wspomagać konstrukcje dachowe. Są one też wykorzystywane do produkcji innych elementów przemysłowych ka instalacje czy estakady.
  • Konstrukcje szkieletowe – prętowo-ciągowe, które wykorzystuje się w wielkogabarytowych projektach jak na przykład mosty wiszące.
  • Konstrukcje powierzchniowe, które są wykorzystywane do tworzenia zbiorników, których elementem nośnym jest jego powierzchnia.

Wszystkie te konstrukcje są trwałe i pozwalają na ich dowolną rozbudowę zgodnie z założeniami projektu.

Opracowanie:
Słupsk, Konarskiego 1
tel. 59 844 19 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz