Materiał Partnera

Zastosowanie kamienia w galanterii.

Zastosowanie kamienia w galanterii.

Naturalny kamień jest doskonałym materiałem do wykonywania różnych przedmiotów o dowolnym kształcie. Świetnie się sprawdza jako efektowny element aranżacji wewnętrznej i zewnętrznej domu. Jest bardzo praktyczny, odporny na uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne i łatwy w pielęgnacji. Zastosowanie kamienia w galanterii jest wyjątkowo piękne, eleganckie i ponadczasowe. Mnogość jego barw i struktur  sprawia, że dopasuje się do każdego stylu.

Zewnętrzne kamienne ozdoby

Często w ogrodach pojawiają się efektowne i eleganckie kamienne fontanny, które nadają mu niepowtarzalnego klimatu. Czasami dodatkowo zdobią je jeszcze figury ozdobne wykonane z kamienia. Wśród dużej ilości zieleni, zyskują jeszcze bardziej i podkreślą tutaj jego stu procentową naturalność. Podziwiać można również kamienne wazony, misy czy lampiony o przeróżnych kształtach i kolorach. Wszystko zależy od pomysłu i aranżacji ogrodu. Należy pamiętać, że galanteria kamienna ma niezwykłe zastosowanie w architekturze i można stworzyć niesamowite dzieła sztuki, które będą zdobić nasz ogród przez cały rok.

Ozdoby kamienne w domu

Często w domach spotkamy wyjątkową galanterię kamienną. Są niezwykle trwałe, wytrzymałe i odporne na czynniki mechaniczne. W związku z tym, że są odporne na wysokie temperatury często stosuje się kamienne podstawki, które dość długo się nagrzewają. Często w kuchni wykorzystuje się marmurkowe moździerze, cukiernice czy popielniczki. Rzadziej spotyka się kamienne wałki kuchenne. Popularną ozdobą są kamienne zegary, które zdobią meblościanki i przypominają skałę. Również elegancko prezentują się lampy wykonane z tego twardego materiału. W eleganckich luksusowych pomieszczeniach znajdziemy również niesamowite meble z wykorzystaniem elementów z kamienia. Stoły z efektownymi nóżka czy półkami z kamienia, nadają niesamowity wygląd i charakter. Również elementami ozdobnymi salonów są kamienne jajka, owoce, czy figurki. W domach naszych dziadków można również znaleźć drogocenne szachy z kamienia oraz biżuterię. Świetny wybór galanterii kamiennej znajdziecie u firmy Schmidt Karina Schmidt-Kochanek.

Zastosowanie granitu

Najczęściej wybieranym kamieniem jest granit. Dzięki swoim licznym zaletom, doskonale sprawdza się w budowie pomników czy nagrobków cmentarnych. Jest bardzo często wykorzystywany do tworzenia nawierzchni ogrodowych, kostek i płyt chodnikowych, stopnic, parapetów czy murków. Granit wykorzystuje się również do tworzenia nawierzchni toru żużlowego. Z tego surowca można również tworzyć zróżnicowane meble, figury, zlewozmywaki, a także blaty kuchenne. W obiektach publicznych i w budynkach zabytkowych ze względu na swoją doskonałą trwałość, często współtworzy okładzinę ścian oraz posadzek.

Opracowanie:
Falmirowice, Wiejska 18
tel. 512 554 567
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz