Materiał Partnera

Zastosowanie galanterii kamienia we wnętrzach – gdzie się sprawdzi?

Zastosowanie galanterii kamienia we wnętrzach – gdzie się sprawdzi?

Kamień tylko na elewacjach i ogrodzeniach? Nic bardziej mylnego! Kamień możemy zastosować także we wnętrzach. Wówczas uzyskamy ciekawy i bardzo elegancki efekt. Zobaczmy gdzie i jak dokładnie może sprawdzić się ten surowiec.

Jaki kamień do domu?

Najpierw zacznijmy od tego, jaki kamień możemy zastosować w swoich domach. Najczęściej są to:

  • Granit
  • Marmur
  • Strzegom
  • Gnejs
  • Serpentynit

Każdy z materiałów ma inną kolorystykę i fakturę. Dzięki temu możemy stworzyć wnętrze, które zdecydowanie będzie się wyróżniać. Marmur może stanowić główny element we wnętrzu, ale może być też jedynie ciekawy dodatek. Ze względu na wiele rodzajów kamieni możemy go zastosować w niemal każdym pomieszczeniu.A zatem taka galanteria kamienna ma bardzo szerokie zastosowanie

Galanteria kamienna w łazience

W łazienkach możemy najczęściej spotkać ceramikę i drewno – zwłaszcza w blatach i półkach. Kamień dodaje pomieszczeniu elegancji. W szczególności, gdy jest to gładki, ciemny materiał, jak marmur. W łazience można jednak zastosować dowolny kamień o dowolnej kolorystyce.

Można go dopasować do kolorystyki armatury, czy szafek. Interesująco będzie też wyglądać materiał kontrastujący z wyglądem dodatków. Kamień można łączyć także z wyglądem innych materiałów, np.: drewna, czy szkła. Jak widać więc, ważna jest nie tylko kolorystyka, ale także faktura. Możemy także łączyć ze sobą różne rodzaje kamieni, dzięki czemu uzyskamy ciekawy i oryginalny efekt.

Warto także dodać, że kamień jest nie tylko estetyczny, ale także bardzo praktyczny. Jest bardzo trwałym materiałem odpornym na wilgoć. Jest to możliwe dzięki impregnacji stosowanej na etapie produkcji – mówi nam specjalista z firmy Kamieniarstwo Schmidt

Galanteria kamienna we wnętrzach

Kamień świetnie sprawdza się także jako dodatki w innych pomieszczeniach. Świetnie łączy się z drewnem, ale także innymi materiałami. Dlatego kamień wygląda bardzo ciekawie jako blat na stolikach. Stanowi bardzo wyróżniający się element np.: w salonie, ale także w holu – także w pomieszczeniach firmowych. Kamień swoim eleganckim chłodem zdecydowanie przyciąga uwagę. Jest to możliwe także dlatego, że najczęściej mocno kontrastuje z innymi elementami wnętrza, np.: drewnem, który kojarzy się z ciepłem i przytulnością.

Kamień to jednak nie tylko estetyka. Blaty kamienne są bardzo odporne na zarysowania, które mogą powstać przy codziennym korzystaniu. Jest też bardzo łatwy w czyszczeniu. Nie musimy więc martwić się, że np.: ślady po filiżankach z kawą zostaną na blacie na zawsze. Wystarczy jedynie mokra szmatka i detergent.

Kamień spotykany jest także na parapetach. Jego twardość sprawia, że nie musimy martwić się o zarysowania, które mogą powstać przy otwieraniu okna. Na takim parapecie możemy postawić także kwiaty i inne ozdoby. Ze względu na wagę trwałość kamienia nie trzeba się martwić, że parapet odkształci się, skruszeje lub zniszczeje w inny sposób. Właśnie ze względu na te właściwości kamienne parapety są coraz popularniejsze.

Jak możemy zauważyć, kamień ma szerokie zastosowania nie tylko na zewnątrz. Świetnie sprawdza się jako trwały dodatek także we wnętrzach. A to dzięki niezwykłemu wyglądu i swojej trwałości. Dlatego przed kolejnym remontem warto zastanowić się nad jego wyborem.

Opracowanie:
Falmirowice, Wiejska 18
tel. 512 554 567
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz