Materiał Partnera

Zastosowanie drukarek fiskalnych

Zastosowanie drukarek fiskalnych

Drukarka fiskalna jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla placówek mających pokaźnie rozbudowaną bazę towarową. Jest to specjalistyczne urządzenie, które służy do prowadzenia sprzedaży i wystawiania paragonów fiskalnych. Zawarty w nim rozbudowany system sprzedażowy ułatwia efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem w każdej jego fazie działania. Jakie więc jest dokładne zastosowanie drukarek fiskalnych?

Drukarki fiskalne – zastosowanie

Prędzej czy później każdy przedsiębiorca stanie przed wyborem urządzenia fiskalnego. Może to być kasa lub drukarka fiskalna, a każda z nich pełni zgoła inne funkcje. O ile w przypadku mikrofirm, które dbają o najniższe koszty i mają niewielką bazę towarową, kasa może być właściwym wyborem, w przypadku większych przedsiębiorstw, drukarka fiskalna jest niezbędna.

To urządzenie odnajduje swoje zastosowanie w każdej firmie, która ceni sobie możliwość:

  • podglądu stanów magazynowych,
  • szybkiego i bezproblemowego wystawienia faktury VAT bezpośrednio z drukarki,
  • zastosowania korzystnych dla klientów systemów promocyjno-rabatowych np. w stylu „drugi produkt za połowę ceny”.

Chociaż drukarki fiskalne są droższe od kas, mają one zdecydowanie więcej funkcji, poza tym zawierają rozbudowany program sprzedażowy, który instaluje się w komputerze. Ich niewątpliwą zaletą jest też to, że towar rozchodowany jest automatycznie w momencie wystawienia paragonu. To dzięki drukarce fiskalnej możliwe jest sprawne monitorowanie działań pracowników, sporządzanie raportów sprzedażowych i kontrolowanie rozchodów.

Jak wybrać drukarkę fiskalną?

Jeśli już zdecydujesz się na zakup tego urządzenia, musisz wiedzieć, czym kierować się przy jego wyborze.

W pierwszej kolejności wybierz się do punktu, który oferuje najlepsze jakościowo towary, potwierdzone dobrymi opiniami, tak jak np. sklep Print-Com Adam Kucz. Stawiając na produkty z wyższej półki, masz pewność, że Twoje urządzenie będzie działało wydajnie i bezawaryjnie przez wiele lat.

Poza tym zwracaj uwagę na dodatkowe funkcje, które będą znacznym ułatwieniem w codziennej pracy. Możliwość drukowania grafiki i kodów w 2D oraz wydruk NIP nabywcy na paragonie to podstawa. Poza tym warto zaopatrzyć się w urządzenie, które ma funkcję przypominania o nadchodzącym przeglądzie.

Kupując drukarkę fiskalną, spytaj sprzedawcę o jej akumulator. Wystarczający powinien mieć moc AGM 12V/1200mAh. Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek pytania, kontakt ze specjalistą będzie najlepszym rozwiązaniem. Pomoże on w doborze właściwego urządzenia do Twoich potrzeb i specyfiki przedsiębiorstwa.

 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz