Artykuł sponsorowany

Zastosowanie bloczków betonowych B6 z Betoniarni Dopiewo

Zastosowanie bloczków betonowych B6 z Betoniarni Dopiewo

Budowa różnego rodzaju obiektów związana jest z wyborem odpowiednich materiałów budowlanych. Inwestorzy oraz firmy wykonawcze stawiają na coraz nowsze i wygodniejsze rozwiązania. W przypadku tworzenia fundamentów coraz częściej stosuje się bloczki betonowe B6 dostępne np. w Betoniarni Dopiewo. Do czego jeszcze można je wykorzystać i jakie są ich właściwości? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

Charakterystyka bloczków betonowych?

Bloczki betonowe wykonane są ze składników organicznych. Do ich produkcji wykorzystuje się cement oraz różnego rodzaju najwyższej klasy kruszywa o dużej wytrzymałości. Dzięki temu uzyskuje się wibroprasowany produkt czysty ekologicznie i nietoksyczny dla zdrowia człowieka.

Wymiary bloczków betonowych to 380x240x120 [mm]. Średnia wytrzymałość na ściskanie jest równa 15 [N/mm2]. Natomiast przeciętna gęstość w stanie suchym wynosi 2100 [kg/m3]. Ich największymi zaletami są:

  • naturalne składniki, z których zostały wykonane;

  • niski koszt zakupu;

  • duża dokładność wykonania;

  • brak szlowania w trakcie prac budowlanych.

Duży gabaryt bloczków B6 pozwala na szybki postęp prac budowlanych. Dodatkowo są one niezwykle wytrzymałe na ciężary i zgniatanie. Jak podkreśla specjalista z Betoniarni Dopiewo:

Materiał ten charakteryzuje się również niską absorpcją wody i odpornością na minusowe temperatury.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się bloczki betonowe?

Głównym zastosowaniem bloczków betonowych B6 są fundamenty i ściany wznoszone na ławie fundamentowej będącej podstawą dla tego rodzaju materiału budowlanego. Często jest to rozwiązanie najtańsze i zastępuje ścianki ze zbrojonego betonu. Powstają z niego również cokoły, słupy czy ściany działowe.

Innymi budowlami wykorzystującymi naturalne wyroby wibroprasowane są piwnice, pomieszczenia gospodarcze czy garaże. Dodatkowo bloczki betonowe B6 dostępne w ofercie Betoniarni Dopiewo coraz częściej stają się elementami aranżacji ogrodów czy innych przestrzeni zielonych. Bez problemu można zastosować je przy tworzeniu murków, podbudowy, kwietników, ław ogrodowych lub rabat.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz