Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się nad makijażem permanentnym? Poznaj najważniejsze informacje!

Zastanawiasz się nad makijażem permanentnym? Poznaj najważniejsze informacje!

Makijaż to prosty sposób, aby podkreślić wszystkie nasze atuty, a jednocześnie zamaskować defekty. Sprawia, że czujemy się pięknie, wyjątkowo i elegancko. Ale chociaż zdecydowana większość kobiet lubi makijaż i wiele z nich nie wyobraża sobie wyjścia bez niego z domu, jego wykonanie wymaga czasu, o co szczególnie trudno rano, gdy spieszymy się do wyjścia. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi makijaż permanentny! Zobacz, co warto o nim wiedzieć.

Czym jest makijaż permanentny?

Jak sama nazwa wskazuje, makijaż permanentny jest makijażem trwałym, ale oczywiście jego efekt nie utrzymuje się na zawsze. Polega na wprowadzeniu specjalnego pigmetnu pod skórę, zazwyczaj za pomocą igły, a więc zabieg można w pewnym sensie porównać do tatuowania. Ze względu na to, że tusz aplikowany jest pod płytkie warstwy naskórka, z czasem stopniowo blaknie i w naturalny sposób zanika. To jak długo utrzyma się efekt, zależy przede wszystkim od metody, jaką wykonany jest makijaż, a także od zastosowanego pigmentu. Niemniej jednak profesjonalnie wykonany makijaż permanentny może utrzymać się nawet kilka lat.

Gdzie wykonywany jest makijaż permanentny?

Zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem trwałego make-upu jest makijaż permanentny brwi. Wynika to z faktu, że prawidłowa stylizacja brwi tak, by wyglądały naturalnie oraz miały odpowiedni kształt, jest nie tylko trudna, ale też czasochłonna. Tymczasem gęste, wyraźnie zaznaczone brwi podkreślają owal twarzy i oczu, co całkowicie odmienia nasz wygląd.

Dużym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się też makijaż permanentny ust i oczu. Pierwszy z nich pozwala wyrównać kształt ust, wypełnić wszelkie luki w ich obrysie oraz uwydatnić naturalny kolor. Z kolei trwały makijaż oczu to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, która uwielbia podkreślające oczy i spojrzenie kreski. Dzięki makijażowi permanentnemu można cieszyć się pięknymi, idealnie równymi kreskami w każdych okolicznościach – na basenie, w deszczowe dni czy podczas aktywności fizycznej.

Makijaż permanentny medyczny

Chociaż makijaż permanentny jest znany przede wszystkim jako sposób na upiększenie oczu czy ust, pełni również inną, bardzo ważną rolę. Otóż profesjonalne gabinety kosmetyczne, takie jak między innymi działający w Białymstoku Salon Urody Capri, w ramach swoich usług oferują makijaż permanentny medyczny. W tym przypadku pigment wykorzystywany jest do kamuflażu defektów skóry powstałych na skutek chorób, schorzeń czy zabiegów chirurgicznych. Makijaż permanentny medyczny pozwala np. korygować i redukować blizny, odtwarzać brodawki oraz sutki po mastektomii, a także wykonać mikropigmentację skóry głowy czy też zarostu.

Usuwanie makijażu permanentnego

Niestety zdarza się, że wykonywania makijażu permanentnego podejmują się osoby, które nie mają do tego odpowiednich kwalifikacji. Źle wykonany makijaż permanentny jest szczególnie uciążliwy w przypadku brwi, które stanowią oprawę dla naszych oczu, nadają naszemu spojrzeniu wyrazistości, a także są istotnym narzędziem mimiki, przez co zwracają na siebie uwagę i przyciągają wzrok innych. Najczęstszymi błędami w przypadku makijażu permanentnego brwi jest nadanie im nieodpowiedniego kształtu oraz dobranie złego koloru pigmentu. To natomiast sprawia, że prezentujemy się niekorzystnie, a co za tym idzie, czujemy się niekomfortowo i niepewnie. Innym częstym problemem jest stosowanie przez kosmetyczkę słabej jakości tuszu do makijażu permanentnego, który po pewnym czasie wybarwia się na czerwono lub niebiesko, co daje wyjątkowo nieestetyczny efekt.

Oczywiście, aby uniknąć takich zmartwień i cieszyć się pięknym makijażem permanentnym najlepiej przywiązać szczególną wagę do znalezienia kompetentnej i doświadczonej lingeristki. Ale na szczęście, chociaż makijaż permanentny z założenia ma być makijażem trwałym, istnieje możliwość, aby naprawić niezadowalający efekt. Profesjonalne salony kosmetyczne oferują w pełni bezpieczne, skuteczne i bezbolesne metody usuwania makijażu permanentnego. W tym celu wykorzystywane są specjalistyczne lasery oraz removery. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że jeśli zdecydujemy się na makijaż permanentny i coś pójdzie nie tak, efekt ten pozostanie z nami na długi czas.

Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego?

Trzeba jednak pamiętać, że makijaż permanentny nie jest dla wszystkich. Wśród przeciwwskazań można wymienić m.in. infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, ciążę, terapię choroby nowotworowej, choroby skóry takie jak łuszczyca, bielactwo, stany zapalne, świeże blizny, cukrzycę, hemofilię czy stosowanie niektórych leków. W każdym przypadku zabieg najlepiej indywidualnie skonsultować z lekarzem.

Opracowanie:
Białystok, Owsiana 2B lok. 2
tel. 660 296 722
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz