Materiał Partnera

Zaskocz swoich pracowników – Impreza integracyjna rodem z Węgier

Zaskocz swoich pracowników – Impreza integracyjna rodem z Węgier

Czasy, których pracownicy celem bliższego poznania, czy też uczczenia świetnych wyników finansowych firmy spotykali się na Sali szkoleniowej, gdzie jedyną atrakcją było ciasto domowe upieczone przez „panią Jolę z księgowości”, już dawno minęły. Dziś sposobem na budowanie więzi, okazaniem wdzięczności pracownikom za wkład w rozwój firmy są imprezy integracyjne. Czy impreza integracyjna w restauracji to dobry pomysł?

Prowadzenie firmy wiąże się z dbaniem o relacje między pracownikami. Zgrany zespół, ufający i ceniący działania pracodawcy to klucz do osiągnięcia sukcesu Sposobem na nawiązanie więzi z pracownikami, nauczenie ich współpracy między różnymi działami są imprezy firmowe.

Rodzaje imprez firmowych i ich cele

Współczesne firmy dbając o relacje między zatrudnianymi pracownikami i ich lojalnością względem pracodawcy organizują różne imprezy:

 • imprezy motywacyjne – mające formę wyjazdów nagrodowych, np. za osiągnięcie kwartalnego wyniku finansowego, niekiedy bywają łączone z udziałem w targach branżowych, konferencjach,
 • imprezy integracyjne (team buildingowe) – połączone z różnego rodzaju aktywnościami pracowników, uczącymi danych umiejętności,
 • pikniki firmowe – organizowane w okolicach firmy w plenerze dla pracowników i ich rodzin, klientów, partnerów w biznesie, zwykle ze względu na charakter organizowane są w weekendy.
 • eventy firmowe – wydarzenia, przybierające formę imprez wieczorowych (w stylowych restauracjach) lub w formie scenariuszy np. bollywood, PRL,

Jak zorganizować imprezę firmową w restauracji?

Najlepiej wybrać nietuzinkowe miejsce, oparte na wieloletniej tradycji, odmiennej kulturze, jak chociażby restauracja węgierska BALATON w Krakowie. Wieczór w restauracji można połączyć z degustacją prawdziwych win węgierskich i słynnych alkoholi z Węgier jak Palinka, czy likier ziołowy Unicum.

Organizując wieczór integracyjny dla pracowników, należy zwrócić uwagę na interesujące menu. Idealnie, jeśli będzie nawiązywało do charakteru całości spotkania. To co ważne jest w tego typu spotkaniach to najwyższa jakość proponowanych atrakcji. W przypadku restauracji serwującej kuchnię z innych regionów świata ważna jest znajomość tradycyjnych przepisów, receptur, dzięki czemu potrawy będą tak smaczne i oryginalne jak te podawane w ojczystym kraju. Na spotkaniach z kuchnią i tradycją węgierską nie może zabraknąć takich dań, jak:

 • zupa gulaszowa,
 • placek po węgiersku,
 • półmisek siedmiogrodzki,
 • śledź po węgiersku,
 • sałatka po balatońsku,
 • przystawki,
 • śledź w śmietanie.

Korzyści z organizacji imprez integracyjnych

Atmosfera w miejscu pracy przekłada się na efektywność pracy. Jeśli otrzymujemy pocztą pantoflową bądź czuć niezdrową rywalizację w zespole wyjazd, spotkania integracyjne w restauracji mogą pomóc w oczyszczeniu atmosfery, zgrania zespołu i uświadomienia im, że wszyscy grają do tej samej bramki. Zmiana charakteru relacji między zatrudnianymi pracownikami nie jest prosta, ale spotkania w stylowym miejscu, zasmakowanie innego świata pomaga w odprężeniu, „odpuszczeniu”, przełamania lodów. Ważne jest jednak nienaciskanie na pracowników. Jeśli postawimy ich przed wolnym wyborem uczestnictwa w wieczorze integracyjnym, okażemy im szacunek do ich dorosłości, chęci i pragnień. Nawet jeśli za pierwszym razem frekwencja będzie niska, lepiej powtórzyć spotkanie za jakiś czas, aby dać kolejnym osobom możliwość dołączenia do grona przyjaciół firmy, do drużyny. Nic tak nie działa przekonująco na drugiego pracownika, jak widok zadowolonych, pełnych pozytywnych wrażeń, emocji pracowników, którzy już byli na takim spotkaniu.

Opracowanie:
Kraków, Grodzka 37
tel. 12 422 04 69
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz