Artykuł sponsorowany

Zasady prawidłowego holowania pojazdów i pomoc drogowa na telefon

Zasady prawidłowego holowania pojazdów i pomoc drogowa na telefon

Nieprzyjemne sytuacje na drodze niestety zawsze mogą się zdarzyć. Aby mieć pewność, że w przypadku stłuczki, wypadku, zepsucia się skrzyni biegów czy awarii silnika nie zostaniemy sami, miejmy stale kontakt do firm oferujących pomoc drogową. Najlepsze z nich dojadą do nas w ciągu kilkunastu bądź kilkudziesięciu minut, zapewniając kompleksową usługę – od wymiany opony po holowanie.

Autonaprawa, holowanie, pomoc powypadkowa

Każdy właściciel pojazdu samochodowego, niezależnie od jego rodzaju, powinien być zabezpieczony na wypadek losowych zdarzeń na drodze. Pozwoli to uniknąć długiego, czasem wielogodzinnego oczekiwania na mało profesjonalne firmy z branży pomocy drogowej i utknięcia gdzieś na poboczu przez dłuższy czas. Wybieraj zatem najlepsze z możliwych firmy o nieskazitelnej reputacji, takie jak Autopomoc Bogdan Marszał, działająca w Zgorzelcu i okolicach. Tego typu firmy wyróżnia dwudziestoczterogodzinna autopomoc skierowana dla pojazdów kategorii A, B i C. Najlepsza pomoc drogowa oferuje nie tylko przewóz samochodów powypadkowych czy holowanie samochodu, ale również autonaprawę, wymianę opon i płynów eksploatacyjnych, a także elementów zawieszenia, układu napędowego i hamulcowego. Tacy specjaliści są przygotowani na każdą sytuację, udzielają również wielu cennych powypadkowych rad!

Holowanie auta – jak wygląda w praktyce

Wybierając dobrą pomoc drogową, nie będziesz musiał martwić się o cały proces holowania bądź lawetowania swojego auta – firmy restrykcyjnie przestrzegają wszystkich zasad ruchu drogowego. Norm określających sposób holowania samochodu jest bardzo dużo. Holowane auto powinno mieć wyłączone światła awaryjne, ale powinno zostać wyposażone w trójkąt bądź lampę awaryjną z tyłu po lewej stronie. W okresie słabej widoczności koniecznie włączone muszą być światła pozycyjne. Jeśli chodzi o połączenie pomiędzy dwoma holowanymi pojazdami, to normy wyznaczają 3 metry dla połączeń sztywnych i 4-6 metrów w przypadku połączeń giętkich. Wygląd połączenia ma również ogromne znaczenie – musi być biało-czerwone (można również przywiązać jakiś element koloru czerwonego lub żółtego) – to bardzo ważny wymóg bezpieczeństwa. Pojazd holowany musi mieć sprawne hamulce, w innym przypadku jedynym możliwym sposobem transportu jest laweta bądź przemieszczanie przy użyciu przyrządu zwanego „motylem”. Koła samochodu najeżdżają na „motyla” wyposażonego w koła i przyczepionego do samochodu holującego – masa samochodu holowanego nie może jednak być większa niż masa pojazdu holującego. Warto pamiętać również o ograniczeniach prędkości – 30 km/h w obszarze zabudowanym i 60 km/h w obszarze niezabudowanym (również na drodze ekspresowej). Jednym z mitów, jeśli chodzi o pomoc drogową, jest ten, że w samochodzie holowanym nie mogą siedzieć pasażerowie. Warto jednak pamiętać, że korzystając z usług pomocy drogowej na telefon, zawsze Ty i Twoja rodzina uzyskacie odpowiedni transport we wskazane miejsce, co oszczędzi Wam wielu nerwów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz