Materiał Partnera

Zasady aranżacji małej kuchni

Zasady aranżacji małej kuchni

Kuchnie w bloku kojarzą nam się z małymi, ciasnymi pomieszczeniami, gdzie przy dwóch osobach jest już tłok. W rzeczywistości mogą być piękne i funkcjonalne, wystarczy jedynie właściwie je zaaranżować. Potrzebny nam będzie przede wszystkim pomysł, czyli wizja tego, jak ma wyglądać to pomieszczenie, a także właściwa realizacja projektu. W artykule radzimy, na co zwracać uwagę.

Dobry projekt to podstawa

Bardzo często mamy wizję naszej idealnej kuchni czy całego mieszkania, jednak nie wiemy jak wprowadzić ją w życie. I wcale nie musimy, ponieważ z pomocą przychodzą nam firmy z branży meblowej, takie jak MJKK, oferująca projektowanie oraz montaż mebli zgodnie z wymaganiami klientów.

Zaletą mebli na zamówienie jest możliwość dopasowania ich do wymiarów kuchni, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku małych i wąskich pomieszczeń. Zyskujemy dzięki temu możliwość wykorzystania dostępnej nam przestrzeni w sposób funkcjonalny, a przy tym estetyczny. Meble na wymiar, które tworzone są na podstawie indywidualnego projektu łatwiej też wkomponować w aranżację całego mieszkania – to ważne, jeśli mamy kuchnię otwartą na pokój dzienny. Wówczas powinna one tworzyć spójną całość.

Dobry gust to nie wszystko, co ma znaczenie przy urządzaniu mieszkania. Powierzenie projektu mebli specjalistom z branży wraz z naszymi wymaganiami nie tylko zdejmuje z nas dużą odpowiedzialność, ale gwarantuje, że nasze marzenia przyjmą realną formę. W aranżacji mieszkania powinniśmy poszukiwać złotego środka między estetyką a funkcjonalnością – firma zajmująca się projektowaniem mebli będzie w stanie zaproponować nam rozwiązania, które łączą w sobie jedno i drugie.

Kuchnia mała, ładna, funkcjonalna

Nawet powierzając projektowanie naszej kuchni profesjonalistom, powinniśmy znać podstawowe zasady aranżacji małych pomieszczeń. Unikać powinniśmy przede wszystkim wrażenia zagracenia, które powodować będzie zabudowa kuchni od podłogi do sufitu. Niekorzystne jest też montowanie szafek i blatów na wszystkich ścianach kuchni.

W małych i wąskich pomieszczeniach postawmy na układ wzdłuż jednej tylko ze ścian lub w kształcie litery L. Najlepiej sprawdzą się tu też jasne kolory – biel, beż, błękit, mięta. Możemy przełamać je dodatkami w wyrazistych barwach, unikajmy jednak nadmiaru ciemnych odcieni zarówno na akcesoriach, jak i meblach czy ścianach.

A skoro mowa o akcesoriach kuchennych – inwestujmy w nie! Listwy wyposażone w haczyki lub kosze, gdzie umieścimy najczęściej używane rzeczy, mogą być włączone od projektu mebli kuchennych. Wiele pomysłowych gadżetów znajdziemy też w ofertach sklepów; to funkcjonalny, prosty i pomysłowy sposób, by nadać kuchni niepowtarzalny charakter.

Opracowanie:
Świętochłowice, Polna 30 lok. 6
tel. 509 478 253
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz