Artykuł sponsorowany

Zasadność wykonania izolacji termicznej i wodnej przy remoncie domu

Zasadność wykonania izolacji termicznej i wodnej przy remoncie domu

Rynek remontowo-budowlany podnosi się już po zastoju spowodowanym pandemią wirusa Covid-19 i z każdym miesiącem popyt na te usługi zwiększa się. Koniec okresu letniego to idealny czas na remont mieszkania ale również okazja aby zabezpieczyć dom termicznie i przeciwodnie przed zbliżającym się okresem jesienno-zimowym. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, zwłaszcza że ze względu na okres przestoju można otrzymać spory upust u większości firm budowlanych.

Opłacalność remontu budynków w aktualnym okresie

Czas pandemii spowodował spowolnienie gospodarcze we wszystkich branżach i tym samym negatywnie odbił się również na większości budżetów domowych. Duży spadek liczby wykonywanych prac remontowych w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w pierwszych dwóch kwartałach roku sprawił jednak, że wiele gospodarstw domowych decyduje się na przeprowadzenie remontu właśnie teraz. Dodatkowym przyczynkiem jest często również większa podaż niż popyt na rynku budowlanym, co skutkuje obniżeniem cen za usługi i pozwala zaoszczędzić na wykonaniu remontu. Remonty mieszkań w blokach i budynkach spółdzielczych dotyczą z reguły ich wnętrz, co jest podyktowane słusznymi obawami spółdzielni o wydatkowanie dużych sum w czasach kryzysu, co byłoby ryzykowne zarówno dla budżetów spółdzielni jak i ich mieszkańców. Remonty elewacji domów jednorodzinnych są jednak jak najbardziej uzasadnione, a także mniej odczuwalne dla budżetów rodzinnych z powodu omawianych wcześniej spadków cen.

Hydro-i termoizolacja domów

Remonty wnętrz domów, obojętnie czy to będzie remont łazienki i układanie glazury czy malowanie i tapetowanie ścian, warto połączyć z wykonaniem izolacji termicznej budynków. Ocieplenie ścian elewacji styropianem lub watą mineralną znacząco poprawia termoizolację budynku, co nie tylko poprawia komfort mieszkania ale także wydatnie przyczynia się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Jak dodaje specjalista z firmy Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Szulc, należy również pamiętać o zaostrzających się przepisach dotyczących standardów energetycznych domów. Równie ważne jest zabezpieczenie przeciw wodne budynków, zwłaszcza starszych i budowanych na gruntach o niższym stopniu odprowadzania wody. Hydroizolacja fundamentów i ścian znacznie przyczynia się do wydłużenia żywotności budynków oraz ma kluczowe znaczenie przy zapobieganiu powstawania pleśni w mieszkaniu, a tym samym do zapewnienia należytej jakości powietrza we wnętrzu. Niezależnie czy będzie to powłoka bitumiczna, mineralna czy z tworzyw sztucznych, bardzo istotna jest jej należyta aplikacja na powierzchnię, co zapewni pełną izolację wodną budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz