Materiał Partnera

Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami – zakres usług

Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami – zakres usług

Na rynku coraz bardziej pożądane są usługi z zakresu zarządzania i administrowania nieruchomościami. Korzystają z nich wspólnoty mieszkaniowe, właściciele obiektów biurowych, czy też zarządy wielkopowierzchniowych budynków komercyjnych. Współpraca z wyspecjalizowanymi biurami zarządczymi, pozwala m.in. na sprawne przeprowadzanie remontów, czy też na optymalizację kosztów dostaw energii.

Reprezentacja prawna

Bardzo ważnym elementem usług zarządzania i administrowania nieruchomościami, jest reprezentowanie prawne właścicieli budynków, przed różnymi organami. Biuro przejmujące na zlecenie kontrolę nad budynkiem, ma również za zadanie obsługę wszystkich spraw dotyczących, jego eksploatowania. Tym między innymi zajmuje się firma Lokator, działająca w Krakowie. Dzięki zatrudnianiu specjalistów z dziedziny prawa gospodarczego, czy nieruchomościowego i budowlanego, klienci instytucjonalni, mogą liczyć na kompleksowe rozwiązania, usprawniające zarządzanie daną nieruchomością.

Działania księgowe

W przypadku różnych nieruchomości bardzo ważne w kwestii zarządzania budynkami, jest obsługa księgowo-rachunkowa. Firmy, które świadczą kompleksowe usługi administracyjne, są zatem otwarte na prowadzenie kartotek finansowych, kontrolowanie terminu płatności, tworzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego, rozliczanie VAT wspólnoty mieszkaniowej, czy prowadzenie księgowości pełnej, czy też uproszczonej. Ważne jest również ustalanie wymiaru opłat z tytułu kosztów użytkowania lokali – najlepsze firmy zarządzające nieruchomościami są w stanie renegocjować umowy z dostawcami energii, czy też wdrożyć optymalizujące wydatki strategie finansowe.

Utrzymanie czystości

Korzystając z usług firm zarządzających nieruchomościami, zarządy biurowców, budynków komercyjnych, czy też wspólnoty mieszkaniowe, mogą liczyć na to, iż zewnętrzny podmiot, zajmie się utrzymaniem czystości wewnątrz budynkach, a także na terenie przynależącym do obiektu. Takie rozwiązanie jest bardzo wydajne, a także opłacalne finansowe. Brak konieczności zatrudniania własnych pracowników zajmujących się sprzątaniem, generuje znaczne oszczędności. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze firmy zewnętrzne o kompleksowych usługach, z pewnością zapewnią także odśnieżanie ciągów komunikacyjnych oraz parkingów.

Remonty obiektów

Firmy zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami, mają również duży wpływ na utrzymanie prawidłowego stanu technicznego budynku. Dbają one o tworzenie np. we wspólnotach mieszkaniowych funduszy remontowych, co pozwala na modernizowania instalacji energetycznych, czy budowę własnej kotłowni. Specjaliści z takich podmiotów, zadbają również o współpracę ze wszystkimi ekspertami dziedzinowymi, którzy specjalizują się w przeglądach technicznych obiektów architektonicznych i ich całej infrastruktury.

Opracowanie:
Kraków, Śląska 4 lok. 5
tel. 12 357 39 45
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz