Artykuł sponsorowany

Zarybianie wód ze Spółdzielnią Rybacką Regalica

Zarybianie wód ze Spółdzielnią Rybacką Regalica

Obecność ryb w stojących akwenach słodkowodnych niesie za sobą wiele korzyści, zarówno pod względem ekologii, jak i atrakcyjności dla wędkarzy i turystów. Jednak z różnych powodów nie w każdym zbiorniku wodnym znajduje się odpowiednia ilość zróżnicowanych gatunków, dlatego w takiej sytuacji świetnym pomysłem może okazać się zarybianie, które można zrealizować m.in. z pomocą Spółdzielni Rybackiej Regalica. Sprawdź, dlaczego ważne jest zarybianie akwenów wodnych oraz w czym jeszcze zajmuje się spółdzielnia. Zapraszamy!

Zarybianie wód - dlaczego warto je wykonywać?

Odpowiednia ilość różnego rodzaju gatunków ryb w akwenie wodnym niesie za sobą wiele korzyści. Ich obecność w odpowiednich proporcjach stwarza dobrze działający ekosystem, który ma pozytywne oddziaływanie na czystość wody. Przejrzysta woda to kluczowy czynnik wpływający bezpośrednio na atrakcyjność akwenu pod względem turystycznym i rekreacyjnym. Odpowiednia ilość ryb obniża poziom wodnej roślinności i fitoplanktonu, który jest głównym powodem występowania wody o zielonym zabarwieniu oraz w niektórych przypadkach o nieprzyjemnym zapachu. Przedstawiciel Spółdzielni Rybackiej Regalica dodaje:

Duża ilość ryb o zróżnicowanych gatunkach w akwenie wodnym bezpośrednio wpływa na czystość wody, która jest szczególnie pożądana w zbiornikach o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i pełniących funkcję kąpieliska.

Regularne i prawidłowo zaplanowane zarybianie pozwala również stworzyć akwen wodny, który będzie idealnym miejscem dla miłośników wędkarstwa. Różnorodność gatunków i możliwość osiągnięcia wysokich wyników sportowych to czynniki, które są w stanie skutecznie przyciągnąć wędkarzy nie tylko z okolicy, ale także z oddalonych regionów.

Czym zajmuje się spółdzielnia?

Spółdzielnia Rybacka Regalica, z siedzibą w zachodniopomorskim Gryfinie, prowadzi działalność na rzece Odrze i specjalizuje się połowie różnych gatunków ryb słodkowodnych, które następnie dostępne są do kupienia w punkcie sprzedaży w Gryfinie. Pozyskane ryby są w odpowiedni sposób przechowywane, dzięki czemu możliwe jest nabycie świeżych lub całkiem żywych ryb. W kiosku bazy rybackiej dostępnych jest wiele gatunków ryb, m.in. węgorz, sandacz, szczupak, lin, leszcz, sum, płoć, krąp i wiele innych. Kiosk obsługuje zarówno klientów detalicznych, jak i osoby zainteresowane ilościami hurtowymi. Spółdzielnia prowadzi również sprzedaż różnego rodzaju zezwoleń wędkarskich, które wymagane są na terenach objętych jej kontrolą. Przedsiębiorstwo oferuje fachowe doradztwo w zakresie zarybiania akwenów wodnych, dopasowanie usług do indywidualnych potrzeb klientów oraz atrakcyjne warunki współpracy.

Opracowanie:
Gryfino, Flisacza 15A
tel. 698 727 729
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz