Materiał Partnera

Zapusty samochód? Gdzie dokonać profesjonalnej diagnostyki i naprawy?

Zapusty samochód? Gdzie dokonać profesjonalnej diagnostyki i naprawy?

Wielu kierowców narzeka na zły wybór zakładu motoryzacyjnego, który w nieodpowiedni sposób dokonuje zdiagnozowania przyczyn awarii samochodu. Przez to wymagane jest późniejsze kolejne serwisowanie. Wybierając odpowiedni warsztat samochodowy, powinno się dokładnie przeanalizować zakres oferowanych usług, a także profil danego przedsiębiorstwa – najlepszym wyborem są okręgowe stacje kontroli pojazdów.

Dlaczego warto wybrać okręgową stację kontroli pojazdów?

Najważniejszym argumentem przemawiającym za wybór właśnie takiej placówki związanej z branżą motoryzacyjną jest przede wszystkim jej wyspecjalizowanie i uprawnienia. Nie każdy warsztat samochodowy ma możliwość dokonywania odpowiedniej diagnostyki wymaganej przez przepisy prawa. Warto wiedzieć, że nawet nie każda stacja kontroli pojazdów może wykonywać te same usługi motoryzacyjne i diagnostyczne. Wyróżnia się, bowiem podstawowe stacje diagnostyczne, które mogą obsługiwać pojazdy do 3,5 tony oraz okręgowe, które posiadają uprawnienia starostów na diagnozowanie pojazdów bez względu na ich masę czy gabaryty, a także typ: np. maszyny rolne, czy samochody zasilane gazem. To właśnie okręgowe stacje kontroli pojazdów takie jak Centrum Usług Motoryzacyjnych s.c. Roman Machnik, Janusz Nowak zatrudniają najlepszych specjalistów z branży motoryzacyjnej, którym warto zaufać przy diagnozowaniu i serwisie.

Przegląd rejestracyjny i badania techniczne

Tak jak wcześniej wspomniano przeglądów rejestracyjnych i badań technicznych dokonują tylko certyfikowane stacje kontroli pojazdów. Pamiętaj o tym, że każdorazowe przeglądy muszą zostać wykonane zawsze przed upływem terminu wpisanego w dowodzie rejestracyjnym – w innym przypadku twoja polisa OC i AC będzie nieważna, a pojazd nie będzie uprawniony do poruszania się po drogach. Przy badaniu technicznym mechanicy sprawdzą wszystkie elementy, układy i systemy samochodu – od układu napędowego po klimatyzację – w najlepszych zakładach dokonasz odgrzybiania klimatyzacji oraz wymianę filtrów. Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo pojazdu, dlatego nawet małe pęknięcia szyby mogą skończyć się negatywną opinią przeglądu!

Naprawa samochodu – przed czy po diagnostyce?

Jeśli chodzi o naprawę wszystkich drobnych usterek, które zostały uwzględnione przy badaniu technicznym, można ich dokonać na miejscu bądź w terminie do 14 dni. Warto, zatem udać się do okręgowej stacji kontroli pojazdów spełniającej funkcję warsztatu samochodowego znacznie wcześniej, aby uniknąć presji czasu. Najlepsze ośrodki zagwarantują Ci naprawę układu hamulcowego, zawieszenia czy dokonają wulkanizacji opon – wymiana opon, kontrola amortyzatorów itp. Warto pamiętać, że stacje kontroli pojazdów dokonują bardzo szybkich napraw, co ma związek z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i wielonarzędziowych linii diagnostyczno-serwisowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz