Materiał Partnera

Zanim siądziesz na fotelu, czyli poczekalnia w salonie fryzjerskim

Zanim siądziesz na fotelu, czyli poczekalnia w salonie fryzjerskim

Salon fryzjerski, aby spełniał wysokie wymagania klientów, powinien posiadać nie tylko najnowszej generacji narzędzia i kosmetyki, ale również powinien zadbać o tzw. strefę ducha. Trend Wellness z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności i siłą rzeczy niemal wymusza na ceniących się zakładach posiadanie komfortowej poczekalni i recepcji dla klientów.

Aranżacja salonu fryzjerskiego nie jest prosta. Dzisiejsi klienci są wymagający, oczekują nie tylko wspaniałej metamorfozy, pięknej fryzury, ale i chwili wytchnienia, odpoczynku od gonitwy dnia codziennego.

Poczekalnia jest miejscem publicznym

Modernizując istniejący punkt usług fryzjerskich bądź podczas aranżacji nowego miejsca do stylizacji włosów trzeba pamiętać, że poczekalnia jest miejscem publicznym, Źle dobrany kolor ścian będzie utrudniał nawiązanie trwałych relacji z klientem, przekonanie go by korzystał z naszych usług cyklicznie, przyczyniając się do stałego wzrostu zyskowności salonu. Owszem, ważne jest, aby podobał się właścicielom i pracownikom, ale przede wszystkim musi być on nastawiony na osoby trzecie – naszych klientów, którzy sprawiają, że salon fryzjerski żyje, a nie tylko ładnie wygląda.

Dobierz meble do całości – miej plan na miejsce

Przed przystąpieniem do zakupu mebli do salonu fryzjerskiego, jak podkreślają specjaliści z hurtowni fryzjerskiej HAIRS, trzeba obrać strategię, mieć plan na dane miejsce. W zależności od wybranego stylu, w jakim chcemy, aby odbierali nas nasi klienci, dokonujemy wyboru danej kolorystyki ścian i określonego designu mebli fryzjerskich (najlepiej uznanych producentów, jak Ayala, czy Panda, tworzących meble do salonu fryzjerskiego).

Jeśli zależy nam na stworzeniu miejsca sprzyjającego relaksacji, wybierzmy ciepłe kolory: żółty brzoskwinia, brązy. Gdy cechuje nas dynamizm, optymizm postawmy na kolor. Jaskrawe, intensywne barwy pobudzą do działania, nadadzą wnętrzu pazura, nowoczesności. Warto wybrać jeden kolor zasadniczy i do niego odpowiednio skomponować kontrastowe dodatki w postaci mebli i akcesoriów fryzjerskich. Wspaniałe efekty daje łączenie trzech barw, przy czym należy trzymać się zasady, że jeden z obranych kolorów jest wyróżniający się, drugi jego dopełnieniem, a trzeci wykończeniem, swoistą wisienką na torcie.

Meble w poczekalni, będącej sercem salonu, muszą być ładne i wygodne, ale nie zapominajmy, że muszą być łatwe w pielęgnacji, utrzymaniu czystości. Ich najważniejszą funkcją winna być łatwozmywalność, gdyż klienci poza chwilą relaksu w oczekiwaniu na usługę, będą korzystać z miejsc wypoczynku, chociażby przy usłudze farbowania.

Pamiętajmy, że to nasi klienci mają się czuć dobrze w naszym salonie, dlatego trzeba zainwestować w dobre, sprawdzone marki, oferowane przez specjalistyczne hurtownie fryzjerskie, które poza meblami i akcesoriami, pomogą stworzyć nam filozofię miejsca na podstawie obranej profesjonalnej marki do pielęgnacji włosów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz