Materiał Partnera

Żaluzje fasadowe w nowoczesnym budownictwie

Żaluzje fasadowe w nowoczesnym budownictwie

Obecnie na rynku osłon okiennych można spotkać się z wieloma różnymi konstrukcjami. Mowa o żaluzjach drewnianych, aluminiowych, czy plastikowych, o roletach zewnętrznych i wewnętrznych (np. materiałowych), a także o markizach, verticalach, moskitierach, oraz plisach. Najlepsi producenci działający na rynku oferują także bardzo nowoczesne bramy garażowe, a także coraz bardziej powszechne rolety fasadowe. Te zaś są najczęściej stosowane w nowoczesnym budownictwie.

Konstrukcja żaluzji fasadowych – przeznaczenie

Żaluzje fasadowe wyróżniają się swoją dużą konstrukcją – mowa o powierzchni, którą są w stanie osłonić. Dzisiaj tego typu rozwiązania pozwalają bowiem na zakrywanie nawet całej ściany danego obiektu, co jest dzisiaj wykorzystywane przez wiele firm produkcyjnych i korporacyjnych, galerie handlowe, salony samochodowe, warsztaty, pawilony sklepowe, urzędy, różne instytucje publiczne, a także coraz częściej przez klientów indywidulanych w domach w modernistycznych stylach. Warto wiedzieć, że sama konstrukcja żaluzji fasadowych, nie różni się od rolet zewnętrznych w zasadzie niczym, oprócz swoimi większymi rozmiarami. Należy jednak wspomnieć o tym, że większość żaluzji zewnętrznych wdrażanych jest w obiektach, w takich sposób, aby nie trzeba było wykorzystywać zewnętrznych skrzyń aluminiowych, w których całość będzie zwijana. Najlepsi producenci oferują bowiem nowoczesną technologię, pozwalającą na tworzenie bardzo estetycznych, podtynkowych rozwiązań.

Nie tylko osłona przed słońcem

Wbrew pozoru żaluzje fasadowe to nie tylko świetne osłony przeciwsłoneczne. Oprócz tego pełnią one ważną funkcję izolatora termicznego zimą, a także latem. W porze mrozów, konstrukcje te sprzyjają oszczędności grzewczej, a latem zaś pozwalają na zachowanie chłodów w pomieszczeniach. Szczególnie jest to ważne w przypadku obiektów obficie przeszklonych – tu przykładem mogą być salony samochodowe. To właśnie dla ich budynków, żaluzje fasadowe są ważne także dla bezpieczeństwa antywłamaniowego, a także dla samego komfortu użytkowego. W przypadku wysokiego natężenia światła słonecznego firma może ustawić je tak, aby wnętrza sprawiały wrażenie przytulnych i bezpiecznych. Odpowiednia atmosfera miejsca – jak podają badania marketingowe – jest bardzo ważna przy skutecznym budowaniu bezpośrednich relacji z klientami B2B i B2C!

Designerskie żaluzje fasadowe

Najlepsi producenci żaluzji fasadowych, dbają o to, aby wyróżniały się one nie tylko wysokimi parametrami użytkowymi, ale także, aby były designerskie! Przykładem są konstrukcje tworzone przez jednego z rynkowych liderów polskich, firmę PPHU Laki. To ona przygotowuje żaluzje fasadowe, które mogą nie tylko osłaniać, ale także upiększać fasady obiektów wykonanych w stylach modernistycznym, awangardowym, industrialnym, czy też rustykalnym. Dzisiaj liczy się bowiem pomysł, a także dopasowywanie danych wyrobów do potrzeb klientów! Z pełną ofertą tego przedsiębiorstwa można zaś zapoznać się z na jego nowoczesnej stronie internetowej. Dowiesz się na niej między innymi o tym, że żaluzje fasadowe to konstrukcje, które nie tylko mogą być sterowane na pilota, ale także mogą być elementem w pełni automatycznego systemu SmartDom, czy też Inteligentnego Zarządzania Budynkiem!

Opracowanie:
Siedlce, 3 Maja 15
tel. 25 632 59 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz