Artykuł sponsorowany

Zalety wynajmu sali konferencyjnej poza centrum dużego miasta

Zalety wynajmu sali konferencyjnej poza centrum dużego miasta

Wiele firm rozważa wynajem sali konferencyjnej. Pierwszą wątpliwością na etapie wyboru idealnego lokalu jest lokalizacja. Czy warto wybrać miejsce w ścisłym centrum, czy może lepiej skłonić się ku nieruchomości na uboczu? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dziś jednak skoncentrujemy się na korzyściach płynących z wytypowania sali konferencyjnej poza śródmieściem.

Dogodny dojazd

Istotną zaletą wynajmu sali konferencyjnej na skraju miasta jest możliwość łatwego dojazdu wprost z głównych arterii komunikacyjnych. Takie obiekty są zazwyczaj ulokowane w pobliżu autostrad i dróg ekspresowych. Tak więc nawet goście dojeżdżający kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów są w stanie bez problemu dojechać na miejsce spotkania, nie martwiąc się o często kłopotliwe poruszanie się po nieznanym mieście.

Co za tym idzie, jest to spore udogodnienie dla organizatorów szkolenia lub konferencji. Jest mniejsze ryzyko „zabłądzenia” uczestników i mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych opóźnień.

Brak problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego

Kolejna korzyść powiązana jest poniekąd z powyższą. Autonomiczne obiekty wypoczynkowe z salą konferencyjną, ulokowane z dala od centrum, zazwyczaj mają o wiele lepsze warunki w zakresie zagospodarowania przestrzennego (w porównaniu z wielkomiejskimi lokalami). Tak więc parking zwykle jest przestronny i przeznaczony jest wyłącznie dla gości obiektu.

Niestety ta cecha nie zawsze może odnosić się do budynków i terenów w centrum miasta. Do wielu lokali w ogóle nie są przypisane miejsca parkingowe lub są one dostępne w tak małej ilości, że i tak goście zmuszeni są do poszukiwania alternatywnego postoju. To znów wiąże się ze stratą czasu, a nawet ze stratami finansowymi – w wielu miastach obowiązują przecież opłaty parkingowe.

Kameralna atmosfera sprzyjająca współpracy

Sala konferencyjna z dala od centrum ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Chodzi o sprzyjającą, niespieszną atmosferę współpracy i wymiany biznesowych doświadczeń. W zacisznym otoczeniu zgromadzeni goście mogą w spokoju oddać się rozmowie i nie rozpraszają się gwarem za oknem. Nie od dziś wiadomo, że to co z dala od centrum, wydaje się spokojniejsze.

Nie oznacza to jednak, że obiekty ulokowane poza centrum miasta nie oferują nowoczesnych udogodnień. W tym względzie niczym nie odbiegają od swoich miejskich odpowiedników. Przykładowo hotel Jadwiga Bukowiecka dostarcza swoim gościom profesjonalny sprzęt i zapewnia najbardziej komfortowe warunki pracy. Dodatkowo uprzejma obsługa zadba o uczestników wydarzenia biznesowego, oferując im pomoc i odpowiadając na pytania.

W przypadku sali konferencyjnych ulokowanych na obrzeżu miasta zazwyczaj można też liczyć na nocleg. Tę opcję powinni docenić zwłaszcza goście dojeżdżający z dalekich stron.  Organizatorzy konferencji zapewniający taką możliwość mają szansę, by wykazać się jeszcze większym profesjonalizmem i utrzymać pożądany wizerunek biznesowy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz