Materiał Partnera

Zalety wykorzystywania tachimetru robotycznego w geodezji

Zalety wykorzystywania tachimetru robotycznego w geodezji

Geodezja jest dziedziną, która korzysta ze zdobyczy nowoczesnych technologii w szczególny sposób. Pracujący w terenie fachowcy mają do dyspozycji szereg narzędzi, o których jeszcze kilka lat temu nikomu się nie śniło. Znacząco przyspiesza to ich pracę oraz daje nowe możliwości. Jednym z tego typu urządzeń są tachimetry robotyczne pozwalające na znaczną optymalizację wielu typowych prac geodezyjnych.

Przede wszystkim – więcej rąk do pracy

Jeśli dana firma geodezyjna korzysta z tachimetru robotycznego niekończenie oznacza to, że może zredukować zatrudnienie. Wręcz przeciwnie – zachowanie obecnych pracowników pomaga wykorzystać nowy sprzęt jeszcze lepiej.  Jednym z przedsiębiorstw geodezyjnych wykorzystujących nowoczesne technologie jest firma Geonivel.

W praktyce na miejscu wykonywania prac znajdują się dwaj geodeci. Jeden z nich w trakcie wykonywania pomiarów przy wykorzystaniu tachimetru robotycznego może zająć się innymi czynnościami, co znacząco skraca czas niezbędny do zakończenia robót. Można w praktyce powiedzieć, że korzystając z „robota” zyskujemy niejako kolejnego pracownika, który wykona z nami niezbędne pomiary z dużą dokładnością, podczas gdy druga osoba będzie mogła zająć się tymi pracami, których jeszcze nie przejęły od nas autonomiczne urządzenia.

Oczywiście nadal jedna osoba jest niezbędna do obsługi tachimetru, jednak może to robić całkowicie samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pojechała na miejsce prac sama, jeśli do wykonania są wyłącznie pomiary tachimetrem.

Wyższa szybkość i dokładność pomiarów

Stosując tachimetr robotyczny firma geodezyjna zyskuje nie tylko więcej rąk do pracy, lecz także znacznie większą szybkość pomiarów. Tachimetr robotyczny celuje samodzielnie, robiąc to przez cały czas i nie przerywając pomiarów. Zapisanie pożądanego to ułamek sekundy, co jest nieporównywalnie bardziej wygodne, niż gdy stosowany jest tradycyjny tachimetr.

Dokładność tego ostatniego zależy w dużej mierze od tego, jak sprawnie radzą sobie pomiarowi – jaki system porozumiewania się między sobą opracowali oraz jak długo ze sobą współpracują. W przypadku tachimetru robotycznego czynnik ludzki ma znaczenie marginalne, bo urządzenie dokona dokładnych pomiarów niezależnie od tego, kto się nim posługuje.

Zyskując na szybkości pomiarów zyskujemy na czasie, a ten przekłada się bezpośrednio na pieniądze – wykonując prace szybko i efektywnie wyróżniamy się na rynku geodezyjnym, a przy tym możemy obsłużyć więcej inwestycji w trakcie dnia roboczego. Nie ma problemu także z jego skróceniem, jeśli chcemy zachować obecną wydajność i przeznaczyć zaoszczędzony czas na wypoczynek.

Opracowanie:
Brześć Kujawski, Królewska 11a lok. 21
tel. 663 549 674
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz