Materiał Partnera

Zalety wody źródlanej

Zalety wody źródlanej

Dbałość o odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowa dla zachowania zdrowia. Woda źródlana nie tylko doskonale gasi pragnienie, ale także dostarcza do organizmu wiele cennych składników. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu nieco bliżej. Omówimy charakterystykę naturalnej wody źródlanej oraz największe zalety, jakie może przynieść dla organizmu człowieka.

Charakterystyka wody źródlanej

Woda źródlana potrafi doskonale gasić pragnienie. W tej kwestii jest nieporównywalnie bardziej skuteczna od słodkich napojów czy soków. Ponadto idealnie nawadnia nasz organizm. Zgodnie z wytycznymi dietetyków na każde 30 kilogramów ciała należy wypijać 1 litr wody. Pijąc kawę czy herbatę również dostarczamy naszemu organizmowi wodę. Niemniej jednak, jeśli chcemy zachować zdrowie oraz zadbać o ładną sylwetkę, to musimy pić duże ilości wody źródlanej. Wodę źródlaną może pić każdy bez względu na wiek.

Warto pamiętać, że woda stanowi 60-70% masy naszego ciała. Jest rozpuszczalnikiem związków mineralnych, transportuje składniki odżywcze, usuwa uboczne produkty przemiany materii oraz oczyszcza organizm człowieka z toksyn. Ponadto reguluje temperaturę ciała oraz poprawia ruchliwość stawów.

Składniki mineralne w wodzie źródlanej

Woda źródlana dostarcza do naszego organizmu dużą dawkę minerałów. Na liście wartościowych składników należy wymienić przede wszystkim wapń, magnez, sód czy potas. Bardzo ważny jest także stopień mineralizacji wody. Dla przykładu woda źródlana BonArt posiada stopień mineralizacji na poziomie 313,47 mg/dm3. Kupując wodę źródlaną z pewnością warto sprawdzić jej skład i zawartość poszczególnych minerałów.

Woda źródlana wspomaga odchudzanie

Wspomnieliśmy wcześniej o wpływie wody źródlanej na proces odchudzania. Nie da się ukryć, że jest on niebagatelny. Przede wszystkim woda nie dostarcza do organizmu kalorii. To sprawia, że możemy pić ją bez ograniczeń. Wypicie 1-2 szklanek wody przed posiłkiem sprawi, że będziemy odczuwać mniejsze łaknienie. W rezultacie zjemy mniejszą niż zazwyczaj porcję. Tym samym dostarczymy do organizmu mniej kalorii.

Oprócz tego warto zdać sobie sprawę, że woda stwarza optymalne warunki do procesów spalania tkanki tłuszczowej. Odwodniony organizm może mieć problem ze spalaniem tłuszczu.

Odpowiednie nawodnienie organizmu sprawia, że jest on w stanie lepiej znieść wysiłek fizyczny. To z kolei powoduje, że nasz trening może być dłuższy, a tym samym bardziej efektywny. A im dłuższy trening, tym większy wydatek energetyczny i więcej spalonych kalorii. Bardzo istotne jest, aby pić wodę jeszcze zanim zaczniemy odczuwać duże pragnienie. Uczucie pragnienia świadczy o lekkim odwodnieniu organizmu. Najlepiej nie doprowadzać do takiego stanu.

Woda źródlana jest w 100% bezpieczna i zdrowa dla naszego organizmu. Ma delikatny smak i dużo lepsze właściwości niż woda z kranu. Aby w pełni korzystać z jej dobrodziejstwa warto znaleźć sprawdzonego dostawcę, który zapewni nam wodę źródlaną najwyższej jakości. Korzystając z oferty firmy SANO z Torunia możecie liczyć na regularne dostawy naturalnej wody źródlanej BonArt pochodzącej z głębokości 98 m.

Opracowanie:
Toruń, Teligi 5 lok. 49
tel. 515 108 274
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz