Artykuł sponsorowany

Zalety trawników rolowanych

Zalety trawników rolowanych

Hitem ostatnich miesięcy są trawniki rolowane. Jest to atrakcyjne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na samodzielne wysiewanie trawników i cenią szybkie oraz skuteczne metody działania. Trawniki rolowane nie tylko można zakładać przez cały rok w każdym rejonie Polski, lecz również nie są one zbyt wymagające pod kątem warunków glebowych oraz pielęgnacji. Jakie inne zalety trawników rolowanych możemy wyróżnić?

Koniec ze żmudnym i mozolnym sadzeniem trawy oraz czekaniem na efekty naszego wysiłku. Dzięki trawnikom rolowanym możemy od razu cieszyć się piękną, bujną zielenią w naszym ogrodzie. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na trawnik, którego darń uprawiana była w glebie, czy na ten, którego darń hodowana była na izolowanej folii, zyskujemy wspaniałą ozdobę naszego ogrodu.  Sprawdźmy, jakie są zalety trawników rolowanych.

Efekt                                             

Najważniejszą zaletą omawianych trawników jest niemalże natychmiastowy efekt ich założenia. Już po dwóch tygodniach odpowiedniej pielęgnacji oraz nawadniania, możemy cieszyć się bujnym, intensywnie zielonym dywanem, który zachwyci każdego. Nie musimy także martwić się, że efekt popsują choroby, atakujące trawnik lub że ulegnie on zniszczeniu na skutek warunków atmosferycznych, takich jak mrozy lub obfite opady deszczu. Trawniki rolowane bowiem wykazują się dużo większą odpornością, aniżeli tradycyjne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, szybko, sprawnie i bez większego wysiłku podniesiemy walory estetyczne naszego ogrodu. Szukając odpowiedniego trawnika na naszą działkę, zwróćmy uwagę na ofertę firmy Xero Flor, będącej renomowanym producentem zielonych dachów oraz trawy w rolkach. Profesjonaliści podpowiedzą nie tylko, który trawnik wybrać, lecz również objaśnią, jak go należycie pielęgnować.  

Uniwersalność

Trawniki z rolki swoją popularność zawdzięczają także swojej uniwersalności. Mogą być bowiem stosowane na terenach o dużym nachyleniu, gdzie zapobiegają erozji gleby. Idealnie nadają się do montowania na płaskich terenach, a także skarpach. Doskonale sprawdzają się zarówno w rejonach północnych, jak i południowych kraju. Chociaż specjaliści zalecają stosowanie trawników na lekkiej próchniczej glebie, o pH około 6,0, trawnik rolowanym przyjmie się na każdym podłożu. Co więcej, położenie trawnika możemy zarówno zlecić profesjonalnej ekipie, jak i, przy odrobinie wolnego czasu, pokusić się samemu o jego zamontowanie.

Wpływ na środowisko

Nie bez znaczenia ma także pozytywny wpływ na środowisko trawników z rolki. Pochłaniają pyły z powietrza, nawet do 40 kg rocznie na 1m 2 trawnika, oraz wiążą trujące gazy. Poprzez parowanie wody z liści, nawilżają powietrze, przyczyniając się do mikroklimatycznej regulacji temperatury. Ponadto usprawniają krążenie tlenu w atmosferze.

Trawnik w rolkach to zatem inwestycja, która się opłaca i dzięki której będziemy mogli długo cieszyć się pięknym ogrodem.   

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz