Materiał Partnera

Zalety transportu publicznego – kiedy lepiej wybrać autobus niż własne auto?

Zalety transportu publicznego – kiedy lepiej wybrać autobus niż własne auto?

Większość z nas nie ma takiego szczęścia, by mieszkać tuż obok swojego miejsca pracy. Musi zatem do niej codziennie dojeżdżać – nierzadko z jednego miasta do drugiego. Takie dojazdy to po pierwsze sporo zmarnowanego czasu, a po drugie dodatkowe koszty, na jakie jesteśmy narażeni. Jeśli nie chcemy denerwować się, stojąc w korkach, i wydawać pieniędzy na paliwo, zamiast jeździć własnym autem, zdecydujmy się na dojazdy komunikacja publiczną.

Mniejsze koszty dojazdów

Większość osób dojeżdża dziś do pracy własnym autem. Samodzielne podróże samochodem są bardzo kosztowne. Nie chodzi tylko o koszty paliwa (choć one także są bardzo wysokie). Korzystanie z samochodu wiąże się także z innymi wydatkami – tj. ubezpieczenia, przeglądy, miejsce parkingowe… Na to wszystko tracimy mnóstwo pieniędzy. Dlatego, jeśli chcemy zaoszczędzić, zdecydowanie lepiej postawić na komunikację publiczną. W okolicy Tczewa i Stargardu Gdańskiego działa firma Mateobus, która realizuje usługi transportowe. Możemy wykupić w jej pojazdach bilet na pojedynczy kurs, jednak znacznie bardziej opłaca się zakup biletów miesięcznych. Koszt takiego biletu jest znacznie niższy, niż wydatki na paliwo i opłaty za utrzymanie samochodu.

W autobusie nie marnujesz czasu

Kiedy do pracy dojeżdżamy własnym autem, cały czas poświęcony na dojazd jest tak naprawdę zmarnowany. Siedząc za kierownicą, nie możemy wypocząć ani zająć się niczym innym poza prowadzeniem samochodu. Dlatego każdy korek czy inne utrudnienia na drodze są dla nas tak frustrujące. Jadąc autobusem, podczas dojazdów możemy z kolei poczytać książkę, posłuchać muzyki, przygotować materiały do pracy albo obejrzeć odcinek ulubionego serialu na telefonie lub tablecie.

Nowoczesne autobusy

Oczywiście, dojeżdżanie do pracy autobusem także ma swoje wady. Wielu pasażerów autobusów skarży się na to, że nie są one punktualne. Często problemem są też stan techniczny pojazdów oraz nieprofesjonalni, nieuprzejmi kierowcy. Warto jednak mieć świadomość, że na rynku działają różni przewoźnicy autobusowi. Firmy takie jak Mateobus naprawdę dbają o swoich pasażerów, dlatego rozkład jazdy dopasowują do ich potrzeb. Dysponują także nowoczesną flotą samochodową. Jazda takimi autobusami i busami to czysta przyjemność.

Opracowanie:
Starogard Gdański, Ceynowy 27
tel. 602 309 809
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz