Materiał Partnera

Zalety transportu morskiego

Zalety transportu morskiego

Transport morski ma ogromne znaczenie dla gospodarki globalnej. Każdego dnia za jego pośrednictwem przesyłane są różnego rodzaju towary między obiema Amerykami a Europą i Azją. Transport drogą morską ma wiele zalet, dzięki którym od lat jest jedną z bardziej atrakcyjnych opcji przewozu produktów.

Dlaczego transport morski

Współczesny transport jest dobrze rozwiniętą gałęzią przemysłu i stanowi ważną część światowej gospodarki. Jego szeroka oferta umożliwia działania o różnym profilu. Wśród wszystkich metod transportu dużym powodzeniem od lat cieszy się ten drogą morską. Nic dziwnego, ponieważ jest przede wszystkim stosunkowo tani, dzięki czemu przewożone za jego pośrednictwem towary nie straszą swoimi cenami ze sklepowych półek.

-Drogą morską przewozi się w zasadzie wszystko, zarówno ubrania i produkty spożywcze, jak również sprzęty elektroniczne, samochody czy maszyny rolnicze. Wszystkie transportuje się w kontenerach – wyjaśnia ekspert reprezentujący firmę transportową LOGIUS EXPRESS.

Bezpieczny transport

Istotną cechą transportu morskiego jest również jego bezpieczeństwo. Na morzu rzadko występują kolizje, które są dużym problemem w przypadku przewożenia towarów drogą lądową. I choć wciąż dochodzi do zatopień statków i ataków piratów, to dzieje się to niesamowicie rzadko.

Zasięg

Transport morski to najlepszy sposób przewożenia towarów, ponieważ ma on największy zasięg spośród wszystkich możliwych. Statki mogą przetransportować produkty nawet do miejsc oddalonych o setki kilometrów, a ich duża ładowność sprawia, że podczas jednej wyprawy są w stanie przewieźć całkiem sporą ilość towarów lub produkty o wielkich gabarytach. Ma to duże znaczenie dla kosztów transportu.

Podsumowując, transport morski sprawdzi się tam, gdzie zawiodą pozostałe opcje – pojazdy nie przejadą przez ocean, a samoloty nie będą w stanie przewozić aż tak wielkich gabarytów. To, oraz niskie koszty jakie ze sobą niesie sprawia, że jeszcze przez wiele lat ten sposób przewozu towarów z pewnością będzie się cieszyć dużą popularnością.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz