Materiał Partnera

Zalety sztucznej biżuterii

Zalety sztucznej biżuterii

Biżuteria kojarzy się ze złotem, brylantami i przepychem. Ale biżuteria może być też piękna, funkcjonalna i wykonana z materiałów wytrzymałych, ale o wiele tańszych. Sztuczna biżuteria wcale nie jest kiczowata, a jej oryginalność wykracza poza to, co oferuje klasyczna biżuteria z kosztownych materiałów. Poznaj zalety sztucznej biżuterii. 

Z czego wykonana jest sztuczna biżuteria?

Termin sztuczna biżuteria jest trochę krzywdzący - w końcu biżuteria jest jak najbardziej realna! Sztuczne są tylko materiały, z którym jest wykonana - sztuczne, bo nie są to szlachetne kamienie czy złoto. Jest to biżuteria z półfabrykatów zwykle z różnych tworzyw sztucznych. 

Półfabrykaty z tworzyw charakteryzują się ogromną różnorodnością, łączy się w nich często różne techniki, kolory oraz faktury, które mają ja jak najbardziej urozmaicić. 

Zalety sztucznej biżuterii

O tym, jakie zalety ma sztuczna biżuteria, powiedziała nam specjalista z firmy Perspektywaa Art. Sztuczne biżuteria ma wiele zalet, piękne bransoletki ozdobne i biżuteria na zamówienie mogą wyglądać równie zachwycająco, co produkty wykonane ze szlachetnych metali i kamieni.

Zalety biżuterii sztucznej, to:

  • Niższa cena. Płacenie kilku tysięcy za diament - nie każdy może sobie na to pozwolić! Jednak wysoka cena nie przekłada się na ładniejszy efekt. Sztuczne korale czy kolczyki z cyrkoniami nie kosztują tak wiele, a można uzyskać bardzo zbliżony efekt. Dzięki temu możesz bez wahania pozwolić sobie na więcej i kupić biżuterię, która będzie pasowała do wielu okazji! 
  • Duży wybór kolorów i wzorów - sztuczna biżuteria jest o wiele atrakcyjniejsza i różnorodna! To biżuteria na każdą okazję, ponieważ znaleźć można modele o różnorodnym zastosowaniu. Bez problemów w ofercie sztucznej biżuterii możesz znaleźć coś, co ci pasuje, albo zamówić biżuterię na zamówienie! 
  • Wysoka jakość. Wiele osób sądzi, że biżuteria sztuczna nie może być wysokiej jakości. Bardzo się mylą! Sztuczne tworzywa, z których jest ona wykonywana, to mieszanki odporne na uszkodzenia mechaniczne i fizyczne. Wyglądają doskonale przez długi czas i nie zachodzą na nich procesy oksydacji. Dlatego np. sztuczna bransoletka nie będzie ciemnieć pod wpływem wilgoci tak, jak bransoletki wykonane ze srebra. Sztuczna biżuteria jest też bardzo wytrzymała, jeśli chodzi o zarysowania. Inne metale, takie jak złoto czy srebro, są bardzo miękkie w swojej czystej formie.
  • Nie uczula - złoto czy srebro mogą uczulać. W przypadku sztucznych materiałów uczulenia nie występują. Jedynym potencjalnym alergenem jest nikiel znajdujący się na przykład w biglach czy zapięciach, ale jest on stosowany także w mieszankach ze złotem i srebrem. Można wybrać sztuczną biżuterię bez zawartości niklu. 
Opracowanie:
Wrocław, Spółdzielcza 27 lok. 1
tel. 733 277 717
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz