Materiał Partnera

Zalety szklanych balustrad

Zalety szklanych balustrad

Szklane balustrady są obecnie nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz zarówno w domach jak i biurach bądź innych budynkach użyteczności publicznej. Używa się ich zazwyczaj do zabezpieczenia schodów, balkonów lub tarasów, nadając danemu pomieszczeniu nowoczesny wygląd. Ze względu na to, iż stały się one bardzo popularne, warto poznać zalety szklanych balustrad.

Szerokie zastosowanie

Jak już zostało to wspomniane wyżej, szklane balustrady mają bardzo różne zastosowanie. Zazwyczaj można je spotkać na wyższych piętrach w centrach handlowych, ale także przy schodach jako zamiennik barierek lub element wykończeniowy tarasu czy balkonu. Szklane balustrady dobrze komponują się nie tylko z elementami metalowymi i drewnianymi, ale także z tymi wykonanymi z kamienia, betonu bądź cegły, dzięki czemu istnieje możliwość montażu ich praktycznie w każdym pomieszczeniu i w każdych warunkach. Tego typu opcja jest również bardzo przydatna w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ dzięki temu, iż szkło dobrze przepuszcza światło, możemy optycznie powiększyć nasze wnętrze.

Bezpieczeństwo

Niewątpliwą zaletą zastosowania szklanych balustrad jest bezpieczeństwo, ponieważ są one wykonane z bardzo wytrzymałego hartowanego szkła z dodatkiem laminatu, co skutecznie zapobiega uszkodzeniom oraz rozpadaniem się szkła na bardzo drobne kawałki mogące nas zranić. W kwestii bezpieczeństwa bardzo ważna zaletą jest także to, iż balustrady szklane zbudowane są w formie całościowej bez żadnych dodatków w postaci elementów mocujących czy szczebli, które są standardem wśród balustrad drewnianych lub metalowych i przez które mogą przechodzić małe dzieci, co w niektórych przypadkach skutkuje groźnymi dla ich zdrowia zdarzeniami.

Łatwe czyszczenie

Pomimo faktu, iż szkło nie jest odporne na niektóre zabrudzenia takie jak na przykład ślady rąk lub zaschnięte krople deszczu, to zaletą posiadania szklanych balustrad jest łatwość w utrzymaniu ich czystości, ponieważ nie wymagają one specjalnego czasochłonnego czyszczenia czy konserwacji tak jak jest to konieczne w przypadku drewna lub metalu. Tak naprawdę do ich czyszczenia wystarczą nam zwykła woda bądź płyn do szyb i jakakolwiek czysta ściereczka ,dzięki czemu balustrada codziennie będzie wyglądać świeżo i estetycznie.

Dowolna kolorystyka

Kolejną z zalet jest możliwość dostosowania dowolnej kolorystyki balustrady zgodnie z naszym pomysłem. Warto pamiętać, iż szkło w balustradzie może być matowe, przeźroczyste, kolorowe lub zawierać naniesioną na nie jakąś grafikę na przykład w formie reklamy. Firma Stolarstwo 99 oferuje bogatą gamę szklanych balustrad.

Opracowanie:
Ząbki, Kochanowskiego 9
tel. 603 116 727
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz