Artykuł sponsorowany

Zalety stosowania pianki PUR przy ocieplaniu wielkopowierzchniowym

Zalety stosowania pianki PUR przy ocieplaniu wielkopowierzchniowym

Pianki poliuretanowe to doskonała izolacja termiczna i akustyczna coraz chętniej wybierana jako zamiennik dla styropianu i wełny mineralnej. Istnieje kilka odmian pianki PUR o różnych właściwościach i zastosowaniach. Choć ocieplanie tą metodą jest stosowane zarówno w budownictwie prywatnym, jak i w projektach komercyjnych, to zwłaszcza ta druga kategoria klientów dostrzegła potencjał jakim dysponuje technologia termoizolacji piankami poliuretanowymi.

Ogólna charakterystyka pianek PUR

Termoizolacja piankami poliuretanowymi metodą natryskową pozwala na bardzo szybką aplikację piankowej izolacji, a jej samoprzyrostowe właściwości doskonale wypełniają szczeliny i wolne przestrzenie pomiędzy warstwami działowymi. Zarówno pianki zamknięto- i otwartokomórkowe spełniają wymogi bezpieczeństwa reakcji na ogień według norm DIN i PN-EN, mieszcząc się w klasie niezapalnych, niekapiących i samogasnących. Pianki PUR są powszechnie stosowane jako ocieplenia stropów i poddaszy, zarówno płaskich i ukośnych, jak również do izolowania fundamentów oraz zewnętrznych i wewnętrznych stron ścian, sufitów i podłóg. Jak widać termoizolacja pianką może być wykonana na praktycznie każdej powierzchni, nie wywołuje alergii i nie jest szkodliwa dla człowieka w pośrednim czy bezpośrednim kontakcie. Dobre parametry palności oraz doskonała termoizolacja połączona z właściwościami dźwiękoszczelnymi, niską paroprzepuszczalnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne czynią piankę idealnym rozwiązaniem do ocieplania hal magazynowych i produkcyjnych.

Zastosowanie pianek PUR w halach

Dzięki kilkukrotnie szybszej aplikacji pianki PUR od innych rodzajów ocieplenia, możliwe jest położenie nawet kilkuset metrów kwadratowych izolacji dziennie, co ma niebagatelne znaczenie przy termoizolacji wielkopowierzchniowych. Bardzo istotnym elementem powszechnego stosowania pianek poliuretanowych w halach jest brak konieczności zakrywania ich kolejną warstwą ochronną, na przykład płytami gipsowymi. Ważne jest jednak ,aby pianka PUR nie była narażona na kontakt z promieniowaniem UV, więc ocieplenie zewnętrzne musi być pokryte warstwą ochronną. Doskonale sprawdza się to przy wewnętrznym izolowaniu dachów i ścian zbudowanych z blachy falistej lub trapezowej, na których niemożliwe jest nałożenie konstrukcji mocującej izolacją, jak to ma miejsce w przypadku wełny mineralnej. Przedsiębiorstwa posiadające odpowiedni sprzęt natryskowy oraz specjalistów aplikacji pianki PUR, jak na przykład inowrocławska firma AGA-PUR, potrafią zagwarantować wypełnienie wszystkich nierówności powierzchni, co jest nieosiągalne w przypadku ocieplania styropianem. Łatwość nanoszenia i jego jednoetapowy przebieg pozwalają na szybkie ocieplenie nawet dużej hali w krótkim czasie, co pozwala na szybsze uruchomienie zakładanej tam działalności, co jest w wielu projektach kluczowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz